Axie Infinity (AXS) Desteğin Altında İşlem Görüyor!

En popüler metaverse projelerinden birisi olan AXS, önemli destek seviyesinin altına düştü. Kritik destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
axie-infinity-axs-coin-nedir-axs-token-aciklamasi-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AXS Günlük Grafik Yorumu

AXS-05.08-01

Bu yazımda sizlere AXS analizi yapacağım. Metaverse kategorisinde ön sıralarda yer aldığı için popülerliğini hala koruyor. Ancak tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 82 düştü. Şu anda da mor kutu ile gösterdiğim destek alanından aşağı sarktı.

Olası yükseliş senaryosunda ilk olarak bu 42-44 dolarlık alanı kırdıktan sonra destek olarak doğrulaması gerektiğini düşünüyorum. Doğrulama gerçekleştikten sonra 72 dolardaki direncini kırmak için güç harcayacaktır. Devamında ise 84 dolar ve 111 dolardaki direnç ile karşı karşıya kalacak.

  • RSI göstergesi ise aşırı satım bölgesine çok yakın bulunmakta. Düşüşün devam etme ihtimali bu yüzden düşük olduğu için yükseliş senaryolarını göz önünde bulundurmakta fayda var. Yine de Bitcoin’in hareketi de bizler için önem teşkil etmekte.
  • Parabolik SAR adı verilen göstergede ise noktaların mumların altında olduğu görüyoruz. Bu da yükselişin gerçekleşeceği anlamına gelmekte. Noktalar mumların üstünde olursa bu da düşüşün gerçekleşeceğini gösterir.
Destek Seviyeleri 26,5 14,1 10,9
Direnç Seviyeleri 42 72 84

Kısa Vadeli Grafik Yorumu

AXS-05.08-02

AXS, mor kutu ile gösterdiğim 27 dolar bölgesindeki desteğin altına düşmek istemeyecektir. Kısa vadede yaşanacak olası düşüşler bu bölgede sonlanabilir.

  • Ek olarak RSI, 50 seviyesinden yukarıda seyrettiği için küçük düşüşlerin yaşanması da muhtemel.
  • Ayrıca MACD göstergesinde yaşanan kesişim sonrasında yukarı yönlü hareketin devam ettiği görülmekte. Bu da olası yeniden kesişime kadar yükselişin devam edeceği anlamına gelebildiği için ilk olarak 32,5 dolardaki direncini test edeceğini düşünüyorum.

Alım baskısı artarsa 34,9 dolar, 40,1 dolar ve 43,5 dolar seviyelerini kırdığını görebiliriz.

Destek Seviyeleri 27 24 18,5
Direnç Seviyeleri 32,5 24,9 40,1
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster