Avusturalya Blockchain Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Avustralya, ülkedeki iki büyük blockchain girişimine toplamda 4,2 milyon dolarlık fon sağladı.
Fonlar, hükümet tarafından belirli sektörlerde rekabeti teşvik etmek için verilen bir hibedir. Bu girişimler, Avusturalya’nın ‘Blockchain Pilot Hibeleri’ programının bir parçası.

Avusturalyalı Bakandan Açıklama

Blockchain
Avustralya Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Christian Porter

Avustralya Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı, blockchain odaklı iki firmaya toplamda 4,2 milyon dolar verileceğini belirten bir duyuru yaptı. Şanslı iki firmadan bir tanesi izlenebilirlik firması Everledger ve teknoloji danışmanlığı start-up’ı Convergence.tech.

Blockchain Avusturalya’nın Geleceği

Blockchain
Melbourne/Avusturalya

Everledger, elmaslar için küresel bir kayıt oluşturmayı amaçlayan bir şirkettir. Firma toplam 2.2 milyon dolar para aldı. Fonları, değerli mineraller için dijital sertifikalar oluşturmaya yönelik blok zincir teknolojisinin kullanım durumlarını keşfetmek için kullanacaklarını açıkladı.

Ayrıca, ekstraksiyon (Kimyada bir ayırma yöntemi olarak kullanılır.) ve hareket aşamaları boyunca mineralleri de takip edecektir. Özellikle firma, elmas endüstrisine şeffaflık getirmek için yazılım devi IBM ile blockchain teknolojisini devreye almaya çalışıyor.

Öte yandan Convergence.tech, raporlama sürecini otomatikleştirmek için blockchain teknolojisini uygulamak için 2 milyon Dolar aldı. Bu süreç, bira ve alkollü içkiler gibi ürünler için emtia(Satılacak ürün,mal) bazlı vergi sistemi altında geçerli olacaktır. Sektördeki markaların uyum maliyetlerinden tasarruf etmesine yardımcı olacaktır. Özellikle, ürünlerini yaratma, depolama ve taşıma söz konusu olduğunda kolalık sağlayacağı düşünülüyor.

Amaç Ülkedeki Rekabeti Arttırmak

Blockchain

Ülke içindeki blok zinciri çalışmalarını artırmaya yönelik bu girişim, Morrison Hükümeti’nden geldi. Ayrıca, ülkenin ‘Blockchain Pilot Hibeleri’ programının bir parçası. Bu girişimin amacı, Avustralya’nın yiyecek, içecek ve değerli mineral endüstrileri arasındaki rekabeti artırmak.

Son olarak, Bakan Christian Porter, bu projelerin hepsinin Avustralya’da blockchain teknolojisinin hızla benimsenmesini hızlandırmaya katkıda bulunacağını da ekliyor. Buna karşılık, bu hareketin nihayetinde işletmelerin gerçek dünyadaki zorlukları çözmesine izin vereceğine inanıyor.

Spesifik olarak bakıldığı zaman, işletmelerin iyileştirilmiş süreçlerle paradan tasarruf edebileceği gözlemlenen ve aynı zamanda “bürokratik işlemleri belirli bir ölçüde azaltacağı” söyleniyor. Bu açıdan, esas olarak, tüm tedarik zinciri yolculuğu boyunca öğelerin izlenmesi ve ayrıca alıcı bilgilerinin aktarılmasının büyük önem taşıdığı vurgulanmaktadır.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook