Diğer

  Avustralya’nın Dört Büyük Bankası, Kripto Borsalarına Yapılan Ödemeleri Engelledi!

  • Avustralya yetkililerinin artan kripto incelemeleri, bankaların kripto borsaları ve şirketlerle çalışmaktan çekimser olmasına yol açtı.
  • Westpac Banking Corp., Commonwealth Bank of Australia ve Australia & New Zealand Banking Group Ltd daha önce benzer şekilde kripto borsalarına erişimi kısıtlamaya başlamıştı.
  • Son 30 günde Avustralya Finansal Suçlar Borsası’na bildirilen dolandırıcılıkların neredeyse %50’si kripto ile ilişkilidir.

  Kripto pazarında büyük bir öneme sahip olan Avustralya’da, dört büyük banka, kripto para borsalarına yapılan ödemeleri “artan kripto para dolandırıcılığı” sebebiyle engelledi.

  Dört Büyük Banka, Ödemeleri Engelleme Kararı Aldı

  avustralya (1)

  Avustralya yetkililerinin artan kripto incelemeleri, bankaların kripto borsaları ve şirketlerle çalışmaktan çekimser olmasına yol açtı. National Australia Bank Ltd (NAB), Westpac Banking Corp., Commonwealth Bank of Australia ve Australia & New Zealand Banking Group gibi ülkenin diğer önde gelen bankalarına katılarak yüksek riskli kripto borsalarına ödemeleri engelledi.

  Avustralya’nın dört büyük finans kuruluşundan biri olan National Australia Bank, dijital varlık platformlarına erişimi engelleme nedeni olarak kripto dolandırıcılığı risklerine ilişkin endişeleri göstermektedir.

  NAB’de grup araştırmaları ve dolandırıcılık yöneticisi Chris Sheehan şunları söyledi:

  “Bu dolandırıcılar organize, uluslararası suç gruplarının bir parçası. Çalınan fonları hızlı bir şekilde ve sıklıkla denizaşırı ülkelere göndermek için kripto para platformlarını kullandıklarını giderek daha fazla görüyoruz.”

  Westpac Banking Corp., Commonwealth Bank of Australia ve Australia & New Zealand Banking Group Ltd daha önce benzer şekilde kripto borsalarına erişimi kısıtlamaya başlamıştı ve Binance de bundan etkilenmişti. National Australia Bank (NAB), geçen yıl Avustralyalılara 221 milyon A$ (151 milyon USD) mâl olan ve hızla büyüyen bir güvenlik tehdidi olarak kripto dolandırıcılıklarını belirledi.

  Son 30 günde Avustralya Finansal Suçlar Borsası’na bildirilen dolandırıcılıkların neredeyse %50’si kripto ile ilişkilidir. NAB, bu adımdan etkilenen kripto borsalarını özel olarak bildirmese de, onları “yüksek riskli” olarak tanımlamıştır.

  Binance, Avustralya’da Düzenleyici Zorluklarla Karşı Karşıya

  Binance, bankacılık ortağı Cuscal’ın dolandırıcılık endişelerini gerekçe göstererek ortaklığı sonlandırmasının ardından Avustralya doları (AUD) çekimlerini durdurdu ve Westpac de müşterilerin Mayıs ayında borsaya transfer yapmasını yasakladı.

  Avustralya, günlük işlem hacminde milyarlarca dolarlık kripto pazarlarından biri haline gelmiştir. Bununla birlikte, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu’nun (ASIC) kripto borsalara yönelik işlemleri günlük işlem hacimlerini etkilemiştir.

  Bu arada, Monochrome Asset Management ve Vasco, Avustralya’nın yeni kripto düzenlemeleri altında ilk spot Bitcoin ETF başvurusunu yeniden sundu.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Notcoin, Boğa MACD ve Aşırı Satışa Yakın RSI Seviyeleri Arasında Toparlanmaya Hazırlanıyor

  Bu hafta kripto para piyasaları, Notcoin'de yaşanan %20'lik düşüşle...

  Shiba Inu (SHIB), Merkeziyetsiz Öğelerle Özel Shibarium Oyununu Başlatmaya Hazırlanıyor

  Shiba Inu projesi, yakında çıkacak Shibarium oyunu dahil olmak...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  HashAI, Yapay Zeka Destekli Kripto Artışına Umut Verici Fiyat Tahminleriyle Öncülük Ediyor

  Bu hafta, yapay zeka ve büyük veri odaklı kripto projeleri ile tokenlar için önemli bir dönem oldu. ...

  Ethereum, Bitcoin Tasfiye Trendleri Ortasında Dayanıklılık Gösteriyor, Yatırımcılar Biriktiriyor

  Bitcoin, kripto para piyasasındaki ana trendleri belirlemeye devam ediyor. Ethereum sahipleri, Bitcoin sahiplerine kıyasla farklı yatırım davranışları...

  Notcoin, Boğa MACD ve Aşırı Satışa Yakın RSI Seviyeleri Arasında Toparlanmaya Hazırlanıyor

  Bu hafta kripto para piyasaları, Notcoin'de yaşanan %20'lik düşüşle çalkalandı. Ancak teknik analizler yatırımcılara umut ışığı sunuyor. RSI ve MACD gibi önemli göstergeler Notcoin için potansiyel...