Avustralya Çevrimiçi Broker Hizmetlerine Kripto Para Birimlerini Ekliyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Avustralya’da listelenen ve banka dışı faaliyetler gösteren broker uygulaması SafeWealth, hizmetlerine kripto para birimlerini ekleyecek. Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) dahil olmak üzere 10 kripto para ekleyeceklerini duyuran SafeWealth ayrıca dağıtılmış defter teknolojisini benimsemek istiyor.

Borsalarla Görüşmelere Başlandı

kripto para birimleri
kripto para birimleri

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası listesindeki (Australian Securities Exchange)(ASX) markası SafeWealth, platformuna kripto para eklemeyi planlıyor. Firma, ülkenin en büyük banka dışı çevrimiçi brokerlerinden biridir. Şu anda, listesinde 95.000’den fazla yatırımcı bulunduruyor. Avustralya Mali İnceleme kurumu, bunun ülke genelinde türünün ilk örneği olacağını söylüyor. Ayrıntılı olarak, SafeWealth, hizmeti platformuna nasıl ekleyeceği konusunda kripto borsalarıyla görüşüyor.

Kripto İçin Can Atıyorlar

kripto para birimleri
kripto para birimi Bitcoin

Şu anda, menkul kıymetlerdeki toplam değerin yaklaşık 4,4 milyar dolar’ı Avusturalyalı firma tarafından tutulmaktadır. Bu nedenle, kripto ticareti de sunmayı dört gözle bekliyorlar. Şimdiye kadar firma, platformuna 10’a kadar farklı kripto para ekleyeceğini söylüyor. Bunlara Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH)’de dahildir. Bu varlıklar üçüncü taraf bir cüzdanda tutulacaklar. Ayrıca firma, müşterileri adına gerçekleşen her kripto ticareti için sabit bir yüzde ücreti alacağını söylüyor. Bu, geleneksel işlemlerden yapılan hisse senetlerine benzer olacak.

Avusturalyalılar Kripto’ya Zaten Aşina

kripto para birimleri
kripto para birimleri

Ayrıca verilen raporda, markanın müşterilerinin üçte ikisinin zaten kripto para birimi yatırımcısı olduğunu veya yatırım yapmayı planladığını söylüyor. Bu nedenle, ülkede kripto ile ilgili hizmetlere olan talebin arttığının bir işareti olarak düşünülebilir.

SafeWealth CEO’sundan Açıklama

Kripto
SafeWealth CEO’su Cath Whitaker

SafeWealth CEO’su Cath Whitaker, yerel ve ABD merkezli hisse alım satımının yanı sıra kripto ticaretini de ekleyerek, Avustralya’da bunu yapan ilk şirket olacaklarını söylüyor. Halihazırda ASX, bu işlemi yerine getirmek için Clearing House Elektronik Alt Kayıt Sistemini (CHESS) kullanmaktadır.

Kriptonun Hızını Kullanacaklar

Kripto

Ayrıca, popüler yatırım seçenekleri arasında geçiş yapmanın genellikle birden fazla ticaret platformuna erişim gerektirdiğini söylüyor. Yatırımcılar, parayı birden çok kez transfer etmek için buna ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle firma, SATRANÇ (CHESS)(Clearing House Electronic Subregister System) sistemini hakim dağıtılmış defter teknolojisi varyantı ile değiştirmeyi umuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster