kapalı closed

Korona’nın Yeni Hedefi Avustralya Tabanlı Bitcoin Borsası Oldu!

Koronavirüs pandemisi sadece insanların yaşamlarını maddi ve manevi olarak etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda iş ortamlarına da zarar veriyor. Son olarak, Avustralya kripto para borsası Tagz Temmuz ayı sonunda faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Özellikle bu yıl Brezilya’dan XDEX başta olmak üzere birkaç kripto para borsası daha kepenk indirmişti.

Reklam
binance

XDEX borsası kapanırken, şirketin yaptığı açıklamada koronavirüs pandemisine değinmediği ve piyasa koşullarının buna neden olduğu not edilmelidir. Borsa açıklamaları yaptığı sırada, tam olarak koronavirüsün dünyayı yerinden oynattığı ve dolayısıyla piyasa koşullarının hızla olumsuza doğru ilerlediği bir dönemdi.

Reklam

Coronavirus kontrol kaybına neden oldu

Avustralya’nın Tagz borsası işlemlerini sonlandırma konusunda daha açık ve net. Borsa tarafından yapılan açıklamada, “Koronavirüs pandemisi ve dış faktörler nedeniyle durum kontrolümüz dışında. Bu nedenle zor olsa bile borsaları kapatmaya karar verdik.” dedi.

Borsa açıklamasında kapatma kararının kaçınılmaz bir son olduğunu vurguladı. Sonuç olarak, firmanın kapanma kararı neredeyse belliydi.

Görünüşe göre pandemi borsa işlemlerini sona erdiren tek faktör değildi. Açıklamasından da anlaşılacağı gibi; Şirket son 12 ayda kar elde edemedi ve ileri sürülen yeni projelerin hiçbiri su yüzeyinde kalmadı.

Borsa kullanıcıları ve müşteriler varlıklarını 30 gün içinde geri çekme şansına sahiptir. Bu yapılmazsa, fonlar şirketin tasfiye edilen varlıklarına eklenecek ve bir daha geri kazanılamayacaktır.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.