Pazartesi, Mart 1, 2021

Avukatlar, Ripple-SEC davasının en kötü senaryolarını tartışıyor

Avukat Jeremy Hogan için, SEC davasının en olası sonucu Ripple büyük para cezası alması olarak görüyor. SEC, XRP satışlarını emanetten kısıtlayabilir.

Orlando (ABD) hukuk firması Hogan & Hogan’dan Jeremy Hogan, en olası en kötü durum senaryoları olarak gördüğü durumdan Bir videoda bahsetti. Başlangıçta, XRP’nin ABD yasalarına göre bir güvenlik olarak değerlendirilmesiyle ilgili olarak hiçbir zaman genel bir “belirleme” olamayacağını belirtti.

Durum, zamanın her zaman anlık görüntüsüdür dedi. Bu argümanı vurgulamak için Hogan, 2018 konuşmasında eski SEC başkanı Clayton’dan bir benzetme yaptı:

Clayton konuşmasında, biri size çamaşırhanesini kullanmanıza izin verecek bir token satarsa ​​bunun bir teminat olmadığını söyledi. ANCAK, birisi size ve hala inşa edilmekte olan bir çamaşırhanede kullanabileceği on başka insan tokeni satarsa ​​ve daha sonra çamaşırhaneyi inşa etmek için satış gelirlerini kullanırsa ve tokenleri başka bir adama çamaşırhane tamamlandıktan sonra daha fazla para karşılığında satabilmeyi beklerseniz.

Ancak çamaşırhane bir kez kurulduktan sonra, o zamanki herhangi bir token satışı menkul kıymet satışı değildir – bunlar sadece bir tür para birimidir. Clayton’ın hikayenin sonunda dediği gibi, “Sırf bugün bir güvenlik olması, yarın bir güvenlik olacağı anlamına gelmez.”

Avukat, “XRP’nin satışında gördüğümüz şeyin tam olarak bu olduğuna” inanıyor. XRP için daha fazla kullanım durumu yaratıldıkça ve XRP defteri daha merkezi olmayan hale geldikçe, XRP’nin bir menkul kıymet olma olasılığı daha düşüktür.

Eski SEC Komiseri Joseph Grundfest gibi, Hogan da SEC’in aleyhindeki eyleminin “gerçek nedenini” sorguluyor. Ripple ifadesinde, Hogan farklı bir yöne gitti ve Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, davanın arkasında tüm kripto endüstrisine bir “saldırı” olabileceğini söyledi.

Birçok kripto yatırımcısı bu davayı; Kripto sektörüne darbe olarak görüyor.

Birçoğu merkezi olmayan ve kontrol edilmesi zor binden fazla farklı şirketi içeren bir sektörü kontrol etmek istiyorsanız, onu kontrol etmenin daha verimli yolu hangisidir? Her şirkete ayrı ayrı dava açmak veya bu şirketlerin mallarının ticaretinin yapıldığı bir avuç büyük pazarı kontrol ederek? yapabilirsiniz.

Ripple İçin en kötü durum senaryoları

Ek olarak Hogan, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmayacağı konusunda iyimser. SEC “mahkemeden XRP’nin bir teminat “olduğuna dair bir Beyanname talebinde bulunmadı, SEC mahkemeden talep etmiş olabilir ancak istememişti.

“Bu bana, bu davanın etkisinin parasal zararlarla sınırlı olacağı ve emanette yalnızca XRP’yi etkileyeceği konusunda ipucu verdi.”

Ayrıca, önceki SEC davalarının da belirttiği gibi dava “açık kazanan” olmadan sona erebilir. Diğer hukuk uzmanları gibi, Hogan da Ripple ve SEC aralarında bir anlaşmasının, davanın en olası sonucudur. En kötü durum senaryosunda bunun nasıl görünebileceğini anlamak için Hogan, Paragon ve Kik Interactive’e karşı açılan davalardan ipucunu aldı.

Paragon davasında, mali bir uzlaşma ve menkul kıymetler yasalarını ihlal etme emri vardı. Yasal çıkarımlar konusunda Hogan şunları söyledi:

Bu bana, kötü bir çözümün bile sadece sahip olduğu XRP’yi etkileyeceği konusunda ipucu verdi. Ripple emanette ve bu çözüm muhtemelen müzakerelerde tartışma noktasıydı.

Kik aleyhindeki dava SEC tarafından sonuna kadar açıldı ve Kik için “%100 yenilgi” ile sonuçlandı. Bununla birlikte, kararın tam da bu yüzden ilginç olduğunu söyledi, çünkü “en kötü durumda bile, XRP’yi emanette satmak için hala izin verebilecek bir mekanizma var. Ripple sınırlarken XRP kullanımını genişletmeye devam etmek Ripple XRP’nin piyasadaki “dökümü“. “En olası sonuç üzerine, Hogan şöyle dedi:

Benim sonucum, SEC davasının EN olası sonucunun, 2013-14 ve belki 2015 satışları için büyük bir para cezası veya cezayı ve emanet edilen XRP’nin satışında bir tür kontrol veya sınırlamayı içeren bir anlaşma olacağıydı.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.416644dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98