Avrupa Merkez Bankası toplantısı sonrası konuşan Lagarde, EURO’nun düşüşünü durdurdu!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geride bıraktığımız hafta sonuçlanan olağan Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısı ardından konuşan Başkan Lagarde, EUR’nun değer kazanmasına yönelik herhangi bir politika adımı geliştirmeyerek (olası bir faiz indirimi), EUR’nun düşüşünü durdurdu.

Teknik manada, ECB kararı öncesi hafta ortasında 1,1760 seviyesine kadar gerilerken, ECB’nin büyüme tahminlerini yukarı revize etmesi ve Euro’nun değerlenmesine yönelik politika tepkisi verilmemesi ile haftayı 1,1845 seviyesine yükselerek kapadı.

Paritenin yönü açısında bu hafta FED kararı ve karar ardından yayımlanacak politika metnini tonunu belirleyici olacaktır. Tüm gözler yukarıda, birkaç kez denenmesine rağmen, 1,1965 seviyesinin üzerinde gecelik kapanış yapıp yapamayacağına çevrilmiş durumda. Akabinde, kırmızı çizginin dışına çıkarsa, EUR’nun asıl yükselişinin başlayacağını düşünüyoruz. Lakin, haftalık RSI’ın aşırı alım bölgesinde olması, bizleri alım yerine satım için daha çok heyecanlandırıyor.

Kaynak:İktisatbank Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster