Çarşamba, Ocak 20, 2021

Avrupa Birliği Libra’ya Karşı çıkıyor!

Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda gibi Avrupa Birliği ülkelerinin Facebook’un çıkaracağı dijital para olan libra’nın piyasaya sürülmesine engel olacakları söyleniyor.

Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda maliye bakan yardımcıları, 28 Ekim’de Brüksel‘de düzenlenen özel toplantıda Libra karşıtı tutumlarını duyurdu.

Avrupa bölgesi diplomatları ve Avrupa Komisyonu yetkilileri, koalisyonun Avrupa Birliği hükümetlerini Libra‘yı tamamen yasaklama konusunda ikna etmeye çalıştığını doğruladı.Grup, Libra‘nın Avrupa’da piyasaya sürülmesini önlemeyi ve Facebook ve Libra Birliği’nin diğer üyelerine, projeden vazgeçmeleri konusunda baskı yapmayı amaçlıyor.

Avrupa birliği
Facebook Libra

G7 toplantısında Libra’nın yasaklanması?

Yetkililer, Aralık ayında duyurulacak ve Libra‘nın AB’de düzenleme olmadan piyasaya sürülmemesi gerektiğini belirtecek bir açıklama üzerinde çalışıyor. Maliye bakanları, stablecoinler ile ilgili riskleri tartıştıktan sonra Fransa, Almanya ve İtalya, Ekim ayında düzenlenen G7 toplantısında Libra‘nın yasaklanması fikrini sundu.Yetkililere göre, Komisyon’un Libra‘yı tamamen yasaklaması zor olabilir. Brüksel’in böyle bir adım atması için, yasal sebeplere ve hangi yasaların uygulanacağına dair daha fazla detaya ihtiyacı var.

https://coinotag.com/twitter-ceosu-facebookun-librasini-desteklemeyecegini-acikladi/

Libra’nın Bitcoin İle İlgisi Bulunuyor mu?

Libra ve Bitcoin birbirinden bağımsız iki ayrı kripto paradır. Dolayısıyla benzer amaçlar güden iki ayrı oluşumdur diyebiliriz. Libra, tıpkı Bitcoin gibi Blockchain üstünde kayıt altına alınacaktır. Bu durum diğer kripto paralar için de geçerli bir durumdur. Bitcoin’de geliştiriciler bağımsız olarak çeşitli katkılar sunabiliyor. Libra’da ise aynı işlemi yapmak adına geliştiriciler Facebook’un ve ortaklarının onayını almak zorunda. Ayrıca Libra belli bir değere sabitlenmiş olarak piyasadaki yerini alacaktır.

Facebook Libra Güvenilir mi?

İnsanlar genelde Libra adı verilen kripto parayı araştırırken güvenlik konusunu ön planda tutuyor. Açıkçası Facebook bu konuda üyelerine zaman zaman kötü tecrübeler yaşattı diyebiliriz. Bu nedenle güvenlik konusunda Facebook’un tam olarak sınıfı geçebildiğini söylemek güç. İnsanların mevcut kripto parayla alakalı bazı endişelere kapılması gayet doğal. Yine de Facebook’un blok zincir teknolojisini benimseyecek olması kritik bir detay. 

Elit bir güvenlik kalitesi sunan bu teknoloji, sistemin en fazla puan toplayan veren kısmı. Bunun dışında kripto paraların günümüzde kara para aklama süreçlerinde aktif olarak rol alabildiğini biliyoruz. Facebook, kredi kartları ya da banka kartları için kullanılan sistemleri kullanarak önemli bir güvenlik duvarı örmek istiyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.82
  THYAO.IS₺13.25
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.04
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.25