Avalanche (AVAX) Destekte Tutunmayı Başaracak mı?

Önde gelen katman-1 projesinin ana varlığı olan AVAX için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
avalanche_coin_ne_kadar_avalanche_avax_yeni_rekorunu_kirdi_h19223_9e6d9-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AVAX Haftalık Grafik Yorumu

AVAX-05.30-1

Sizler için bu yazımda, Emin Gün Sirer tarafından kurulan, akıllı sözleşme platformu olarak hizmet veren ve hatta yerli otomobil olan “Togg” ile de anlaşma yapan en popüler katman-1 projeleri arasında yer alan Avalanche’ın yerel varlığı AVAX analizi yapacağım.

Uzun vadede yükselen bir formasyonda işlem görüyordu. Ancak piyasadaki çöküşten de kaynaklı olarak aşağı yönlü kırılım gerçekleştirdi. Şu anda da 21,5 dolar bölgesinden yukarı yönlü tepki aldığını da görüyoruz. Tekrar aşağı yönlü hareketinde ise 10 dolara kadar gerileme ihtimali var.

Yukarı yönlü harekette ise ilk olarak 42,5 dolar seviyesindeki direncini kırması gerekiyor. Ardından da 83 dolardaki bölgeye ulaşacağını düşünüyorum.

  • Chaikin para akışı hala negatif bölgede. Satış baskısının güçlü olması, düşüş senaryolarını göz ardı etmememiz gerektiğini bizlere gösteriyor.
  • RSI ise grafikte gördüğünüz üzere hiç aşırı satım bölgesine gerilemedi. Hala güçlü olduğu anlamına gelebilir. Her ne kadar böyle olsa da yine de düşüşün gerçekleşerek tasfiye iğnesi bırakma olasılığını her daim düşünmek gerekmekte.
  • Haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görüyor. Bu seviye ile eski trend desteği neredeyse örtüştüğü için bu seviyenin kırılımının da kolay olacağını düşünmüyorum.
Destek Seviyeleri 21,5 10,07
Direnç Seviyeleri 42,5 83,12

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

AVAX-05.30-2

Ulaştığı 21,3 dolardaki destekten tepki aldı ve dirençlerini destek olarak doğrulayarak yukarı yönlü hareket gerçekleştirdi. Şu anda da 26,5 dolardaki seviyeyi doğrulamak istiyor. Bunu başarırsa 28 dolara ve ardından 29,8 dolara ulaşacağını düşünüyorum.

Aşağı yönlü harekette ise 25,2 dolar ve 23,4 dolar seviyelerine kadar gerilemesi mümkün.

Destek Seviyeleri 26,5 25,2
Direnç Seviyeleri 28 29,8
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster