Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile hedefler…

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ikinci işlem gününde açıklanan imalat PMI endeksleri sonucu doların küresel bazda değer kazanması değerli metalde geri çekilmelerin izlenmesine neden olsa bile devam eden talep ile birlikte yukarı yönlü sınırlı hareketin sürdüğü takip edilmişti. Haftanın üçüncü işlem gününde ise ABD’de açıklanan ADP özel sektör tarım dışı istihdam verisi ise 950 bin olan piyasa beklentisinin altında kalarak 428 bin artış gösterirken, devam eden iyimser hissiyat, Dolar’daki ve risk iştahındaki toparlanma ile birlikte gün sonunda Ons Altın’ın 1950 Dolar seviyesi altında, aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1937 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1945, 1952 ve 1960 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1930, 1922 ve 1916 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster