Diğer

  ARK Invest ve Bitwise, Spot Bitcoin ETF’sinde Büyük Bir Başarı Elde Etti!

  • Ark Invest ve Bitwise’ın Bitcoin ETF’leri, ilk dokuz gün için sırasıyla 533.8 milyon dolar ve 537.4 milyon dolarlık net fon girişi gördü.
  • Bitcoin ETF’lerinin piyasaya girişi, devasa 4 milyar dolarlık işlem hacmi gördü. Ancak o zamandan beri piyasa biraz durgun ve toparlanmayı bekliyor.
  • Şu anda Grayscale’in net çıkışı 3.4 milyar dolar olarak kaydediliyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin tüm 12’sinden 7. işlem gününde 87.20 milyon dolarlık net çıkış oldu.

  Spot Bitcoin ETF’leri arasında öne çıkan Ark Invest ve Bitwise, önemli miktarda para girişi elde ederek diğer ihraççıların arasından sıyrılıyor.

  ARK ve Bitwise, Bitcoin ETF Başarısı Elde Ediyor

  bitcoin-btc

  Bitcoin ETF’leri, işlem günlerinin ilk birkaç gününde büyük çıkışlarla sarsıntılı bir başlangıç yaşadı. Ancak, yarı milyar doların üzerinde fon girişi gösteren iki ETF, karanlık bulutlarda bir umut ışığı olarak ortaya çıktı. Bu iki ETF, yani Ark Invest ve Bitwise, sırasıyla 533.8 milyon dolar ve 537.4 milyon dolarlık net fon girişi gördü.

  Ark Invest ve Bitwise’ın Bitcoin ETF’leri, ilk dokuz gün için sırasıyla 533.8 milyon dolar ve 537.4 milyon dolarlık net fon girişi gördü. Bloomberg analisti Eric Balchunas, herhangi bir normal lansmanın ilk ayda bu seviyede bir başarı olarak kabul edileceğini söylüyor.

  Bitcoin ETF’lerinin piyasaya girişi, devasa 4 milyar dolarlık işlem hacmi gördü. Ancak o zamandan beri piyasa biraz durgun ve toparlanmayı bekliyor. Daha önce, 22 Ocak’ta Grayscale’in çekilme miktarı 640.50 milyon dolar net çekilme ile şaşırtıcı bir artış gösterdi.

  Şu anda Grayscale’in net çıkışı 3.4 milyar dolar olarak kaydediliyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin tüm 12’sinden 7. işlem gününde 87.20 milyon dolarlık net çıkış oldu. Ayrıca, bu ETF’lere şu ana kadar 1.09 milyar dolar yatırıldı. Ancak GBTC’den kaynaklanan devasa 3.4 milyar dolarlık çıkış, girişin ölçüsü üzerinde büyük bir etki yarattı.

  Blackrock, tek iyi trading güncellemesini sağladı. Blackrock’un Bitcoin ETF’sine olan net girişi 170 milyon dolar olarak gerçekleşti ve toplam AUM 1.99 milyar dolar oldu.

  Piyasa toparlanacak mı?

  Riskli ETF’lerin dalgalanma etkisi, diğer varlıklar üzerinde de etkili oldu. Bitcoin ETF’nin azalan heyecanı, JP Morgan’ın Coinbase’in derecelendirmesini “nötr”den “ağırlıklı”ye düşürmesine neden oldu. Baskı altındaki ETF’ler, Bitcoin’in fiyatını da bir salıncak gibi etkiledi.

  İlk çıkışından bu yana Bitcoin’in fiyatı sık sık 40,000 doların altına düştü. Düşüşe rağmen, piyasa onun onayın ardından 50,000 doların üzerine çıkmasını bekliyordu. Bu nedenle, dikkate alınması gereken yeni yatırım fırsatlarıyla ilgili birçok tehlike bulunmaktadır.

  Bu nedenle, Bitcoin ETF trading hacmi ve fon girişlerinin belirli bir noktadan sonra artması beklenmektedir ve sektörü sadece ticaretin ilk dokuz gününü analiz ederek değerlendirmek için henüz çok erken. Bitcoin ve diğer ilgili varlıkların fiyatlarını etkileyebilecek diğer faktörler, yaklaşan Bitcoin Yarılanması, Ethereum ETH onayı ve Fed faiz oranı gidişatıdır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?

  BlackRock, Spot Bitcoin ETF’sini, Brezilya’da Başlatmaya Hazırlanıyor

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'si IBIT'i Brezilya'da da başlatmak için harekete geçiyor.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Bitcoin Fiyatı Şubat Ayını Güçlü Bir Şekilde Kapattı: Mart Ayında Ne Olacak?

  Bitcoin fiyatı Şubat ayında güç kazanarak 60 bin dolara ulaşmayı başardı; Mart ayında neler yaşanacak? Tahminler!

  Bitcoin Opsiyonları Bugün Sona Eriyor: Güncel On-chain Verileri!

  Bugün Bitcoin opsiyonları sona erecek; Opsiyon verileri ve güncel on-chain verileri BTC fiyatı için neye işaret ediyor?