Diğer
  Ana SayfaHaberArbitrum Topluluğu, İyileştirme Önerisini Reddetti! AIP 1.05 Nedir?

  Arbitrum Topluluğu, İyileştirme Önerisini Reddetti! AIP 1.05 Nedir?

  -

  • Arbitrum topluluğu ezici çoğunlukla AIP 1.05’i Kabul Etmedi.
  • ARB coin fiyatı bugün %2 düştü fakat 1.66 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

  Arbitrum (ARB) tokeni yükselmeye devam ederken, Arbitrum topluluğu bir öneriyi daha reddetti. AIP 1.05 nedir ve neden başarısız oldu?

  Arbitrum Topluluğu AIP 1.05’i Kabul Etmedi

  Arbitrum ARB

  Tartışmalı bir Arbitrum İyileştirme Önerisi olan AIP 1.05, 700 milyon ARB yönetişim tokenini iade etmeyi hedefleyen öneri, ezici bir çoğunluk tarafından reddedildi.

  Toplam oyların %84,01’ini oluşturan 118 milyon ARB, öneriye karşı oy kullandı. Buna karşılık, toplam oyların %14,57’sini oluşturan 21 milyon ARB, öneriye destek verdi. 2 milyon ARB ise çekimser kaldı. AIP 1.05’in başarısız olması zaten bekleniyordu. Dün, toplam oyların %83’ü önerinin geçmesine karşı oy kullanmıştı.

  arb-usdt-2-s

  ARB/USDT 2 Saatlik Fiyat Grafiği

  Arbitrum (ARB) fiyatı, dün %24’ten fazla yükseldi bugün ise %2’lik bir düşüş ile 1,66 dolar seviyelerinde işlem görüyor. ARB tokenin piyasa değeri %6’dan fazla artarak 2.12 milyar doları aşmayı başardı.

  ‘Arbitrum İyileştirme Önerisi 1.05’ Nedir?

  Arbitrum İyileştirme Önerisi 1.05, “AIP 1.05: 700 Milyon ARB’nin DAO Hazinesine Geri Dönmesi [GERÇEK]” başlığını taşımaktadır. Bu Arbitrum yönetim önerisi, yetkisiz ve zamanından önce yapılan 700 milyon ARB tokeninin, değeri 1 milyar dolardan fazla olan tahsisinin, gerçek anlamda merkezsizleşmiş yönetimden uzak olduğunu ve otoriteyi aşan bir hareket olduğunu iddia etmektedir.

  Olay, Nisan ayının başlarında Arbitrum Vakfı’nın, tartışmalı bir yönetim önerisi olan AIP-1’i geri çekmesiyle başlamıştı. Bu öneri, Arbitrum’un teknolojisini kullanarak finansman sağlayacak iddia edilen yatırım projelerine 750 milyon ARB tokeninin Vakfa transfer edilmesini hedefliyordu.

  Ancak, token sahiplerinin onayını almadan bu işlem zaten gerçekleştirilmişti ve token sahipleri bu öneriye karşı oy kullanmıştı. AIP 1.05, bu eylemin, DAO’nun gerçek anlamda otoriteye sahip olduğunu gösteren sembolik bir adım olduğunu belirtmektedir.

  AIP 1.05 Neden Başarısız Oldu?

  AIP-1.05’e karşı oy kullanan dikkate değer token sahipleri, “0x0eB5”, olimpio.eth, 0xBbE9, galxe.arb, chainlinkgod.eth ve blockworksres.eth gibi milyonlarca ARB tokeni ile oy kullananlar arasında yer alıyor.

  Öneriye karşı oy kullanmanın nedenleri, daha küçük oyların Arbitrum’un yönetim tokeninin değerini artırmaya odaklandığına dair algıya karşılık, daha büyük holder’ların (genellikle delege olanların) platformun uzun vadeli sürdürülebilirliği ve Arbitrum Vakfı’nın tokenleri dağıtma kapasitesini önceliklendirmesi olabilir.

  Ayrıca, bazı kişiler, önerilen zorla geri alımı, pratik bir çözümden çok dikkat çekme taktiği olarak tasarlanmış radikal bir önlem olarak görmüş olabilir.

  Ek olarak, bazı taraflar, AIP-1.1’in çekişmeli fonlar sorununu halihazırda ele aldığını iddia ediyor çünkü Arbitrum Vakfı, tokenleri DAO’nun ayarlayabileceği hak ediş özelliğine sahip bir akıllı sözleşmeye aktarmayı planlıyor. Sonuç olarak, AIP-1.05 potansiyel olarak konuyu daha karmaşık hale getirmiş olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler