Aptos Labs, Microsoft ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

  • Eski Meta çalışanları tarafından oluşturulan Katman 1 blok zinciri Aptos Labs, teknoloji devi Microsoft ile yeni bir ortaklık duyurdu.
  • Bu yılın başlarında, Microsoft, ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ye 10 milyar dolar yatırım yaparak yapay zeka alanında büyük bir etki yaratmıştı.
  • Microsoft, birkaç ay önce şirketin Edge tarayıcısı için merkezi olmayan bir kripto cüzdanı üzerinde çalıştığına dair raporlarla tekrar manşetlere çıktı.

Katman 1 blok zinciri Aptos Labs, teknoloji devi Microsoft ile ortaklkı kurdu; İki şirket yapay zeka ve web3’e odaklanacak.

Aptos ve Microsoft İşbirliği Yapıyor

Eski Meta çalışanları tarafından oluşturulan Katman 1 blok zinciri Aptos Labs, teknoloji devi Microsoft ile yeni bir ortaklık duyurdu.

İki şirketin, varlık tokenizasyonu, dijital ödemeler ve merkez bankası dijital para birimleri ile ilgili “yenilikçi çözümler” araştırmanın yanı sıra, Aptos ayrıca Microsoft’un Azure OpenAI Hizmetini kullanacak.

Başlangıçta, ortaklığın büyük ölçüde Microsoft’un yapay zeka yeteneklerini kullanarak hem kullanıcıları web3’e entegre etme sürecini kolaylaştırmak hem de “geliştiricilere akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar inşa ederken yardımcı olmak” amacıyla olacağı görünüyor, iki şirket bir açıklamada belirtti.

Microsoft’un yapay zekasını kullanarak, Aptos, Aptos blok zinciri hakkındaki soruları yanıtlayabilen “kullanıcı dostu ve güvenli” dijital bir asistan olan Aptos Assistant’ı tanıtacağını söyledi. Büyük bir beklentiyle başlatılan Aptos’un ana ağı geçen yıl devreye girdi.

Microsoft x Aptos: Yapay Zeka ve kripto birleşiyor

Bu yılın başlarında, Microsoft, ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ye 10 milyar dolar yatırım yaparak yapay zeka alanında büyük bir etki yaratmıştı.

Microsoft’un Yapay Zeka ve Yenilikçi Teknolojiler Genel Müdürü Rashmi Misra şunları söyledi;

“Yapay zeka ve blok zincirin kesişimi, yükselen teknolojilerin en ilginç kombinasyonlarından biridir. Aptos Labs’ın teknolojisini Microsoft Azure Open AI Hizmeti yetenekleriyle birleştirerek, web3’e sorunsuz entegre olmayı ve yenilikçilerin yapay zeka kullanarak yeni heyecan verici merkezi olmayan uygulamalar geliştirmesini demokratikleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Microsoft, birkaç ay önce şirketin Edge tarayıcısı için merkezi olmayan bir kripto cüzdanı üzerinde çalıştığına dair raporlarla tekrar manşetlere çıktı. Şu ana kadar, Microsoft gibi büyük teknoloji şirketleri, blok zinciri teknolojisini ilerletmeye yönelik işbirlikleri ve girişimler konusunda nispeten dikkatli adımlar atmıştır. Aptos CEO’su Mo Shaikh şu sözleri söyledi;

“Yapay zeka ve blok zinciri, internetin evrimini derinlemesine etkileyen nesillerarası çığır açan teknolojilerdir. Microsoft ile ortak paydamız, bu teknolojinin daha önce hiç olmadığı kadar çok insan ve kuruluş tarafından erişilebilir olmasını sağlamaktır.”

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version