Diğer

  Analitik Firması, Bitcoin Fiyatındaki Düşüşün Ana Sebebini Açıkladı!

  • Birçok analist, Bitcoin fiyatındaki son düşüşün ardındaki etkenin GBTC’nin satışı olduğunu iddia ederken, Ki Young Ju aksini öne sürdü.
  • Fred Krueger, GBTC satışlarıyla ilgili endişeleri reddederken, gerçek anahtar performans göstergesinin yeni dokuz ETF’ye BTC akışı olduğunu vurguluyor.
  • Duygusal tepkiler yerine rasyonelliği vurgulayarak, Mow, paydaşları piyasa dinamiklerinin matematiği üzerinde odaklanmaya çağırıyor.

  CryptoQuant kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin fiyatındaki düşüşün GBTC’den kaynaklı olmadığını söylüyor: İşte detaylar!

  Bitcoin Fiyatı Neden Düştü? Analitik firması Açıkladı

  bitcoin-btc

  CryptoQuant kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, küresel yatırımcıları potansiyel cevaplar arayan Bitcoin fiyatındaki son düşüşle ilgili içgörüleriyle öne çıkıyor. Bu arada, bu ayın Spot Bitcoin ETF’lerinin başlatılmasından bu yana kripto piyasası oldukça volatil bir seyir izledi ve Grayscale’in GBTC’si büyük çıkışlar yaşadı. Birçok analist, Bitcoin fiyatındaki son düşüşün ardındaki etkenin GBTC’nin satışı olduğunu iddia ederken, Ki Young Ju aksini öne sürdü.

  Kripto piyasasındaki bu sarsıcı durumda CryptoQuant’ın Ki Young Ju, yatırımcılara kurumsal stratejileri yansıtmalarını tavsiye ediyor ve BTC’nin düşüşünün nedeninin GBTC değil türev piyasa satışı olduğunu vurguluyor. Ju’ya göre aktif OTC piyasaları, fiyat etkisi göstermiyor ve on-chain OTC ve spot ETF aktiviteleri azaldığında birikim yeniden başladığı için boğa eğiliminin başlangıcını işaret ediyor.

  Aynı zamanda kripto piyasa uzmanı Fred Krueger, GBTC satışlarıyla ilgili endişeleri reddederken, gerçek anahtar performans göstergesinin yeni dokuz ETF’ye BTC akışı olduğunu vurguluyor. Ona göre, GBTC ile ilgilenmek, balinaların BTC sattığı konusunda endişelenmekle aynıdır ve BlackRock, Fidelity ve Bitwise gibi devler için uzun vadeli kazançlar öngörülüyor.

  Diğer taraftan, pozitif bir tonu yansıtarak Samson Mow, Bitcoin’in bireyler, şirketler, ulus-devletler ve ETF’ler de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelen talebin, herhangi bir satış baskısını aşacağını belirtiyor. Duygusal tepkiler yerine rasyonelliği vurgulayarak, Mow, paydaşları piyasa dinamiklerinin matematiği üzerinde odaklanmaya çağırıyor.

  Grayscale’in Rolü ve Piyasa Sonuçları Analizi

  Grayscale’in kripto alanındaki önemli rolüne rağmen, yaşadığı son zorluklar piyasayı etkiledi. FTX’in iflas endişeleri nedeniyle gerçekleştirdiği 1 milyar dolarlık GBTC satışı, piyasanın istikrarına gölge düşürdü. Bu arada, ABD Spot ETF’lerine SEC onayının getirdiği kısa vadeli iyimserlik, Grayscale’in BlackRock gibi rakiplerine göre düşük işlem hacmi ve büyük GBTC çıkışlarıyla birlikte piyasa baskılarını artırdı.

  Bazı eleştirmenler Grayscale’in GBTC’sini “toksik atıkların dev bir yıkım topu” olarak adlandırırken, kripto topluluğu bu piyasa devinin sorunlarının ardından sarsıntılarla başa çıkmaya çalışıyor. SEC’in onay verdiği on bir spot Bitcoin ETF’si başlangıçta ruhları yükseltti, ancak ilerisi belirsizliğini koruyor, endüstri bu zorluklarla başa çıkmaya çalışırken.

  Ancak Bitcoin fiyatı, yatırımcıların piyasaya güvenlerini yeniden kazandığı görünüyor. Yazı anı itibarıyla Bitcoin fiyatı 40.150 dolarda işlem görüyor, bu da dünkü değerinden %2,55’lik bir artışı temsil ediyor. Bu arada son 24 saat içinde öncü kripto, 40.218,02 dolarlık bir zirveye ve 39.105,51 dolarlık bir dip seviyeye ulaştı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Güçlü Artışa Rağmen, Analistler Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor

  The Market Ear analistlerine göre, Bitcoin'de bu seviyelerde işlem almak risk içerebilir; Analistlerin yorumları ve RSI verileri!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.