Diğer
  Ana SayfaHaberAnalistlere Göre, Bitcoin'deki Oynaklık Önümüzdeki Haftalarda Düşebilir!

  Analistlere Göre, Bitcoin’deki Oynaklık Önümüzdeki Haftalarda Düşebilir!

  -

  • Bitcoin opsiyonlarında 1 milyar dolarlık düşüş gözlemlendi.
  • Tahmini Kaldıraç Oranı, 2021’in sonundan bu yana en düşük seviyede.

  Blockchain metriklerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatındaki oynaklık (volatilite) önümüzdeki süreçte düşebilir.

  Bitcoin’de Volatilite Azalabilir!

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin (BTC), önümüzdeki haftalarda fiyat hareketi söz konusu olduğunda, türev piyasası daha az heyecan verici olabilir. Bitfinex analistlerine göre, Bitcoin opsiyonları volatilitenin azaldığına dair işaretler verirken, büyük miktarda kaldıraç çekildi.

  Pazartesi günü yayınlanan bir araştırma notuna göre, Bitcoin türev piyasalarındaki bol kaldıraç, geçen haftaki oynaklığa önemli bir katkıda bulundu. Artık kaldıraç ortadan kalktığına göre, ileriye doğru yatay fiyatlara girebiliriz.

  Bu yıl Bitcoin ve Ethereum türevlerine yönelik açık ilgide önemli bir artış oldu. Ancak analistler, açık pozisyonların son üç hafta içinde düşerek hem kısa hem de uzun pozisyonların zorunlu olarak kapatılmasına yol açtığını kaydetti.

  Verilere göre, BTC opsiyonlarının açık pozisyonu 11 Nisan’da (üç hafta önce) yaklaşık 12,76 milyar dolardan 11,48 milyar dolara yakın mevcut seviyelere düştü.

  btc-eth

  “Tahmini Kaldıraç Oranı”, Bitcoin pazarındaki kaldıracı ölçer. Oran geçen hafta 0,195’e düştü – 20 Aralık 2021’den beri görülmemiş bir seviye. O zamanlar Bitcoin birkaç gün içinde %12 düşerek 56.500 dolardan 49.500 dolara düşmüştü ve bu da kaldıracın azalmasıyla aynı zamana denk geldi.

  Implied Volatility, 30, 90 ve 180 günlük vadeler için %48 ile %55 arasında değişen, bu yılın başlarında belirlenen neredeyse tarihi düşük seviyelere indi. Implied Volatility, piyasanın dayanak varlığın, bu durumda Bitcoin’in gelecekteki oynaklığını nasıl tahmin ettiğini gösterir. Opsiyon sözleşmelerinin mevcut fiyatına dayanmaktadır.

  btc-volatility

  Her iki ölçüm de, Bitcoin’in fiyat hareketinde bir duraklama ve daha az kısa vadeli spekülatörün yanı sıra azalan kaldıraç ile işaretlenen bir “geçiş aşamasında” olduğu teorisini destekliyor.

  Bitfinex analistleri, “Bitcoin için tarihsel olarak geçiş aşamalarında, spekülatörlerin ve bitcoin ‘turistlerinin’ ortadan kaldırılması, piyasanın kısa vadeli bir dip oluşturmasıyla ilişkilendirildi” dedi.

  Bitfinex’e göre, bunu genellikle bir toparlanma izler ve ardından fiyat ivmesi ve FOMO (kaçırma korkusu) tarafından yönlendirilen yeni bir yatırımcı ve spekülatör dalgası piyasaya girer.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler