Pazar, Mart 7, 2021

Analist, Paypal’ın Bitcoin İşinden 2 Milyar Dolar Gelir Kazandığını Söyledi

Mizuho Securities analisti Don Dolev, Paypal’ın 2023 yılına kadar bitcoin işinden 2 milyar $ ‘a kadar gelir elde edeceğini tahmin ediyor. Bu yıl, ödeme devinin toplam gelirinin %20 artmasını bekliyor.

Dolev, Paypal kripto kullanıcılarının %50’sinin uygulamayı her gün açmasıyla “kripto nedeniyle etkileşimde çarpıcı bir artış” olduğunu söylüyor. Dolev bu hafta müşterilere verdiği bir notta, “Hem anketimiz hem de yönetim yorumumuz, kripto nedeniyle katılımda çarpıcı bir artış olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Paypal, Ekim ayında 346 milyon aktif kullanıcısının artık Paypal hesaplarını kullanarak bitcoin ve diğer dijital varlıkları satın alabileceğini, tutabileceğini ve satabileceğini duyurdu. Şirketin, Paxos’un fiat-kripto borsası Itbit üzerinde çalışan kripto hizmeti, o zamandan beri bir ilgi patlaması yaşadı.

Bir zamanlar Paypal, yeni basılan tüm bitcoin’in %70’ini satın alıyordu. Dolev’in araştırması, Bitcoin (BTC) tüccarlarının Paypal uygulamasını bitcoin olmayanlara göre üç kat daha fazla kullandığını ve Paypal dijital cüzdanlarında önemli ölçüde daha yüksek nakit bakiyelerine sahip olduklarını buldu.

Dolev, Paypal hissesi için hedef fiyatını 290 $ ‘dan 350 $’ a yükseltti. Hisse, Nasdaq hissesinde 239.79 $ ‘dan %0.94 düşüşle kapandı. borsa Cuma gününde. Son 52 haftada, hisse senetleri 249.85 $ ‘a ve en düşük 82.07 $’ a ulaştı.

İlgili bir gelişmede, Moffett Nathanson’da analist olan Lisa Ellis, Paypal’ın kripto işinin 2021’de grup gelirine 600 milyon dolara kadar katkıda bulunacağını tahmin etti. “Uzun vadede, Paypal’ın kripto para birimi girişimlerinin önemli stratejik değere sahip olduğuna inanıyoruz” Market izlenmesi tarafından söylendiği gibi aktarıldı.

Ellis, bunun “Paypal ve Venmo uygulamalarını geniş bir finansal hizmetler yelpazesi için ‘hedef uygulamalar’ olarak çeşitlendirmeye ve Paypal’ı kripto para birimlerinin tüketici ödeme sistemindeki uzun vadeli rolünü şekillendirmeye yardımcı olacak şekilde konumlandırmaya yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,741.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22