“Ana akım finans hala Bitcoin’e güvenmiyor”

finans grafik

Fidelity Investments’in Bitcoin (BTC) fon başvurusu haberinin ardından, Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred, ana akım finansmanda Bitcoin hakkındaki utangaçlık hakkında bir açıklama yaptı.

Alfred, 10 Eylül’de basına verdiği demeçte, “Birçok geleneksel finansal hizmet / varlık yönetimi şirketinin Bitcoin ve ekosistemi hakkında derin şüpheleri var. LinkedIn sayfamdaki bir yorumcu dün Fidelity’nin hareketini ‘aptalca’ olarak nitelendirdi,” dedi. Yorumcu, Fidelity CEO’su Abigail Johnson’ın faaliyetlerinden ve ilk Bitcoin kullanıcılarından biri olduğundan bahsediyordu.

Ana akım finansal hizmetler başlangıcı Fidelity, kardeş şirketi Fidelity Digital Assets ile birlikte, kripto alanındaki kripto saklama hizmetiyle tanındı. Fidelity, US Securities ve borsa 26 Ağustos 2020’de Bitcoin yatırım ürünü Wise Origin Bitcoin Index Fund komisyonu.

Alfred, “Bu şüpheciliğin Bitcoin’in yayılmasını ve gelecekteki fiyat artışını tetikleyeceğini düşünüyorum. Geleneksel kurumlar, müşterileri tarafından önemli ölçüde daha yüksek fiyatlarla alana girmeye zorlanacak” dedi. Yorum yaptı.

Alfred, birkaç ay önce Bitcoin’e olan ilginin arttığını söyledi. Fidelity’nin uygulaması ve kripto alanındaki diğer araştırmalar bunu doğruluyor.

“ABD’deki geleneksel varlık yönetimi şirketlerinin ilgisinin ve farkındalığının artmakta olduğu önceki yorumlarımı doğruluyor. Bu kanalların yaygınlığı Bitcoin için son derece olumlu olacak. Fidelity buna öncülük ediyor.”

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.