Diğer

  Amerikan Bankası TD Cowen, Spot Ethereum ETF’leri için Beklentisini Açıkladı!

  • TD Cowen, bir spot Ethereum borsa yatırım fonunun (ETF) Amerika Birleşik Devletleri’nde ne zaman onaylanacağı konusunda daha net bir zaman çizelgesi sağladı.
  • Gensler farklı bir rol izlerse, örneğin Başkan Joe Biden’ın ikinci bir dönemi kazanması durumunda Hazine sekreteri, yine ilerici destekine ihtiyaç duyacak, dedi banka.
  • Geçen hafta SEC, Grayscale Investments’ın bir spot Ethereum ETF’si için teklifini bir kez daha erteledi, bu ayın başlarında diğer başvurulardaki gecikmelerin ardından.

  Amerikan bankası TD Cowen, spot Ethereum ETF başvurularının onaylanmasına dair tahminlerini açıkladı.

  TD Cowen, Spot Ethereum ETF Raporunu Yayınladı

  Ethereum-ETH

  Yatırım bankası TD Cowen, bir spot Ethereum borsa yatırım fonunun (ETF) Amerika Birleşik Devletleri’nde ne zaman onaylanacağı konusunda daha net bir zaman çizelgesi sağladı: 2025’in sonu veya 2026’nın başı. Bu ayın başlarında, banka onayın Kasım 2024 seçiminden sonra gelebileceğini söyledi.

  Jaret Seiberg liderliğindeki TD Cowen Washington Araştırma Grubu şunları söyledi: “2024’te SEC’in bir spot Ethereum ETF’sini onaylamasını beklemiyoruz. Bu bir politik karar. Gensler’ın, ajansın bu ayın başlarında bir spot Bitcoin ETF’sini onaylaması nedeniyle ilerici Demokratlar ne kadar kızgınsa, bir spot Ethereum ETF’sini onaylamak için SEC Başkanı Gary Gensler için bir avantaj görmüyoruz.”

  TD Cowen’a göre Gensler’ın, seçim yılında ajandasını ilerletmek için ilerici destekine ihtiyacı var. Ayrıca, Gensler farklı bir rol izlerse, örneğin Başkan Joe Biden’ın ikinci bir dönemi kazanması durumunda Hazine sekreteri, yine ilerici destekine ihtiyaç duyacak, dedi banka.

  Bu nedenle, “gereksiz bir kavga başlatmak için hiçbir neden yoktur,” diyor TD Cowen. Notta şu ifadelere de yer verildi: “Görüşümüz, Gensler’ın önce yeni onaylanan spot Bitcoin ETF’lerinin performansıyla daha fazla deneyim kazanmak istemesidir. Bu, kripto konusundaki genel yaklaşımıyla uyumludur, yani düzenleyici onay veya netlik sağlama konusunda adım adım ve yavaş hareket etme.”

  Spot Ethereum ETF başvuruları

  BlackRock ve Fidelity gibi yarım düzine şirket, bir spot Ethereum ETF’si için başvuruda bulundu. Geçen hafta SEC, Grayscale Investments’ın bir spot Ethereum ETF’si için teklifini bir kez daha erteledi, bu ayın başlarında diğer başvurulardaki gecikmelerin ardından.

  TD Cowen’a göre SEC, spot Ethereum ETF başvurularını incelemek için zamanını alabilir. “Sonunda kural değişikliğini reddedebilir, bu da yeni bir başvuruya veya dava sürecine yol açar. İkisi de oyunun dışına çıkana kadar bir yıl veya iki yıl sürecektir,” dedi banka.

  Beklenen onay süresi olan 2025’in sonu veya 2026’nın başı, Kongre’nin 2025’te daha geniş bir kripto piyasa yapısı yasasını geçirememesi durumunda bile mümkündür, dedi TD Cowen. Gensler’ın görev süresi 2026’nın haziranında sona eriyor.

  Kripto uzmanları, bir spot ether ETF onayının ufukta olduğuna dair hem iyimser hem de kötümser olmuşlardır. Bazıları böyle bir onayın Mayıs ayında gelebileceğini düşünüyor – bu tür fonların onaylanması için ilk tarih.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.

  Bitcoin Fiyatındaki Güçlü Artışa Rağmen, Analistler Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor

  The Market Ear analistlerine göre, Bitcoin'de bu seviyelerde işlem almak risk içerebilir; Analistlerin yorumları ve RSI verileri!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’sinde Yönetilen Varlık 10 Milyar Dolara Ulaştı!

  Varlık yöneticisi BlackRock'un spot Bitcoin ETF'si IBIT, BTC fiyatı güç kazanırken 10 milyar dolar AUM başarısına ulaştı.

  Bank of America ve Wells Fargo, Spot Bitcoin ETF’lerine Erişim İmkanı Sunacak!

  Son gelen raporlara göre, bankacılık devleri Bank of America ve Wells Fargo, ABD'deki spot Bitcoin ETF'lerine kapılarını açabilir!

  Mike Novogratz ve Cathie Wood, Bitcoin için Görüşlerini Açıkladı

  Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz ve ARK Invest'in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin piyasası için beklentilerini ve görüşlerini açıkladı.