Amerikalı Milyarder Yatırımcı, Bitcoin Satın Almadığı için Pişman

  • Amerikalı milyarder yatırımcı David Rubenstein, yıllar boyunca Bitcoin’e destek verdiğini belirtti ve varlık 100 dolar değerindeyken bunu satın almış olmayı dilediğini söyledi.
  • Basit matematik, 2013 yılında (varlık ilk kez 100 dolarlık kilometre taşına ulaştığında) 10 BTC satın almanın şu anda yaklaşık 300.000 dolara denk geleceğini gösteriyor.
  • Kriptonun en büyük eleştirmenlerinden biri olan Warren Buffett ise aralarında değil. Buffett, 2022’de tüm Bitcoin’i bile 25 dolara satın almayacağını söylemişti.

Amerikalı milyarder yatırımcı ve eski Beyaz Saray yetkilisi, Bitcoin’i daha önce satın almadığı için pişman olduğunu söyledi.

David Rubenstein, Bitcoin Pişmanlığını Dile Getiriyor

Amerikalı milyarder yatırımcı David Rubenstein, yıllar boyunca Bitcoin’e destek verdiğini belirtti ve varlık 100 dolar değerindeyken bunu satın almış olmayı dilediğini söyledi. BTC’nin mevcut fiyatı neredeyse 30.000 dolar olduğu düşünüldüğünde, çoğu insanın da zaman yolculuğu yaparak bu seviyede ekosisteme girmek isteyeceği gibi görünüyor. Ancak bu, geçtiğimiz yıl tüm dünyadaki Bitcoin’i 25 dolar karşılığında satın almayacağını söyleyen Warren Buffett için geçerli değil.

David Rubenstein – Amerikalı bir avukat, hayırsever ve eski Beyaz Saray yetkilisi – son röportajda, şunları söyledi;

“Keşke Mike Novogratz’ın alım yapmaya başladığı 100 dolardan alsaydım. Şimdi 29.000 dolar, bu yüzden o çok para kazandı ve 100 dolar veya daha az fiyatla alan birçok insan oldukça iyi hissediyor.”

Milyarder daha önce portföyünü dijital varlıklarla çeşitlendirmemiş olduğunu kabul etti. Bununla birlikte, kendisi ve bazı aile üyeleri, endüstriye hizmet veren şirketlere fon dağıttı.

Basit matematik, 2013 yılında (varlık ilk kez 100 dolarlık kilometre taşına ulaştığında) 10 BTC satın almanın şu anda yaklaşık 300.000 dolara denk geleceğini gösteriyor. Geçen on yılda Bitcoin’in etkileyici fiyat artışının altın veya popüler endekslerinkinin oldukça üzerinde olduğunu görmek ilginç.

Kıymetli metalin bir onsu 2013 yılında yaklaşık 1.500 dolardı, oysa şimdi 1.950 dolar, %30’luk bir artışı temsil ediyor. Öte yandan, Bitcoin bu zaman aralığında %30.000 arttı.

Bu gerçekler göz önüne alındığında, herkesin böylesine önemli karlar elde etmek isteyeceği gibi görünüyor. Kriptonun en büyük eleştirmenlerinden biri olan Warren Buffett ise aralarında değil. BTC’nin “sıçan zehri” olduğunu daha önce söyleyen Buffett, 2022’de tüm Bitcoin’i bile 25 dolara satın almayacağını söylemişti.

“Bitcoin burada kalmaya devam edecek”

Rubenstein ayrıca, önde gelen dijital varlığın “ortadan kaybolmayacağını” çünkü bazı tüketicilerin yetkililerin kontrol edemeyeceği dijital bir para birimini elde tutma fikrini sevdiklerini belirtti:

“Dünya genelinde birçok insan, hükümetlerinin neye sahip olduklarını bilemeyeceği bir para biriminde alım satım yapmak istiyor ve doğru veya yanlış hareket etmelerini istiyorlar, bu nedenle Bitcoin’in ortadan kaybolacağını düşünmüyorum.”

Rubenstein, ABD hükümetinin şu anda büyük ölçüde kriptoparalara karşı olduğunu ancak Amerika dışında büyük ilgi olduğunu belirtti. Rubenstein ayrıca, siyah kaya ve ABD’de spot BTC ETF’sini başlatma girişimini işaret etti. Gelişmenin, özellikle “Bitcoin ile dalga geçen” kişilerin görüşünü değiştirdiğini belirtti:

“İnsanlar Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alay ediyorlar ama şimdi BlackRock’un Larry Fink’inin Bitcoin’de ETF (hükümet tarafından onaylandıysa) sahip olacaklarını söylediğini görüyoruz, bu yüzden “bir dakika bekleyin, eğer güçlü BlackRock, Bitcoin ETF sahibi olmaya karar verdiyse, belki de Bitcoin bir süre daha hayatta kalacak.”

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version