Salı, Ocak 26, 2021

Amerika Kalkınma Bankası Tapu Kayıtlarını Blockchain’le Yapacak!

Yıllarca konuştuktan sonra Inter-American Development Bank (Amerikalılar Arası Kalkınma Bankası) ilk defa arazi kayıtları için bir blok zincirini test ediyor.

Gelecek ay Amerika Kalkınma Bankası tarafından başlatılacak olan proje kapsamında; üç Latin Amerika ülkesi arsa tescili ve borç vermeyi blok zinciriyle yapacak.

Latin Amerika ve Karayipler için en büyük kalkınma finansmanı olan IADB, uzun zamandır belirsiz getirilere sahip. Blok zincirleme projelerinin yüksek maliyetlerine rağmen, tapu sicillerinde blockchain kullanmayı tercih etti.

Inter-american

Örgüt, testi Güney Amerika’nın diğer bölgelerine yaymak amacıyla teknolojiyi yönlendirmek için ChromaWay ve Bolivya bilişim şirketi Jalasoft’un blok zinciriyle çalışacak.

IADB, ChromaWay blok zincirinin Latin Amerika ülkelerinde uygun arazileri yeniden kurma çabalarının hafifletilmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Proje başına 50 milyon ilâ 100 milyon dolara mal olacağını düşünüyor.

Banka, Latin Amerika ve Karayipler’de blockchain kullanımını teşvik eden bir ittifak olan IDB Lab ve LAC-ChaiN tarafından geliştirilen blockchain teknolojisi standartlarına dayanacak. Ayrıca doğrulanabilir hak talepleri ve merkezi olmayan tanımlayıcılar için World Wide Web Consortium (WC3) spesifikasyonunu kullanacak.

Bunların haricinde IADB saf bir blok zincirinin aksine, ChromaWay’in teknolojisinin temsil edilen veriler üzerinde parametre düzenleme ve ayarlama gibi veritabanı da içerdiğini belirtti.

Inter-American.

Blok Zincirinin Faydaları Nelerdir?

Bilgi ve veri transferlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yönetebilen merkezi olmayan yönetimleri oluşturmak için blok zincir teknolojisi bize her yerden ulaşılabilirlik sağlamaktadır.

Zaman ve mekan kısıtlaması olmadan, herhangi birisi blok zincirinde yapılan her işleme erişim sağlar. Tüm işlemlerinizi birkaç dakika içinde aktarılabilir ve güvenli bir şekilde sadece siz erişerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir yerden bir yere işlem yapmanın maliyet ve zaman kaybını önler. Tamamen kontrol sizin elinizde olup, verilerinizi tutan veya ona erişimi sınırlayan hiçbir üçüncü taraf yoktur.

Geçmişe dönük yapılmış olan tüm işlemlerin görünür ve anlık olarak yapılan her işlemin izlenir olması en büyük faydalarından dır. Blockchain teknolojisi sayesinde; işlem yapan ve işlemi gören arasında bir aracı bulunmamaktadır.

Blockchain sadece ücret sistemleriniz ile ilgili değil, tüm sözleşme ve anlaşmalarda, dijital anlamda yaptığımız tüm işlemlerimizde, en önemlisi de üçüncü kişi ve  durumlar olmadan güvenli ve sağlam, merkezi sisteme bağımlı olmayan bir altyapı sunmaktadır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18