Çarşamba, Ocak 27, 2021

AMD ‘den Blockchain Teknolojisi Hamlesi

ABD’li uluslararası BT şirketi Advanced Micro Devices (AMD), Blockchain teknolojisi Oyun Birliği’ne katıldı ve teknolojinin sektörde kullanımını geliştirmek için iki yeni iş birliği yaptı.

Çip üretim devi, 12 Aralık tarihli basın bültenine göre blockchain tabanlı çevrimiçi oyun pazar yerlerini geliştirmek ve işletmek üzerine çalışan blockchain teknolojisi sağlayıcıları Robot Cache ve ULTRA ile iş birliği yaptı. Söz konusu pazar yerleri, oyun şirketleri ve kullanıcıları için yeni ve güvenli satın alma seçenekleri ve dağıtım kanalları oluşturmayı hedefliyor.

Blockchain Oyun Birliği (BGA), oyun sektöründe blockchain teknolojilerinin yaygınlığını ortak standartlar oluşturdu. Ve ağ erişimini ve bilgi paylaşımını kolaylaştırarak ve en iyi uygulamalar konusunda iş birliği yaparak artırmaya odaklanan bir kuruluştur.

AMD, Enjin token yatırıcısı Fig ve blockchain oyun geliştiricisi EverdreamSoft’un da üyeleri arasında yer aldığı birliğe katılan ilk donanım üreticisi oldu.

Basın bültenine göre iki pazar yeri de AMD’nin grafik kartlarını ve işlemci teknolojisini entegre edecek. AMD’nin Ryzen işlemcileri ve Radeoin grafik kartları, ideal kriptografik işlem performansı sunmak için tasarlandı.

AMD, CPU ve GPU teknolojilerinin işlem yoğunluklu blockchain ve oyun görevlerine oldukça iyi bir şekilde hizmet edeceğini ileri sürdü. Donanım üreticisi, aynı zamanda dijtal içerikleri saldırılardan korumak için güçlü bir güvenlik de sunuyor.

Blockchain teknolojisine giriş noktası: oyun sektörü

Oyun sektörünün önemli isimleri bir araya geldi. Ayrıca BGA gibi girişimlerin ötesinde alandaki yeni blockchain girişimleri ile lisans anlaşması imzaladı. Tetris ve Pac Man’in geliştiricisi Atari, blockchain teknolojisi oyun girişimi Animoca Brands ile anlaşma imzaladı.

Atari’nin hisse fiyatları, Şubat 2018’de kripto paraya yatırım yapacağını duyurmasının ardından yüzde 60 fırladı.

Dünyaca ünlü motor sporu Formula 1, Mart ayında Animoca ile küresel lisans anlaşması imzaladı. Blockchain tabanlı F1 Delta Time Game’in geliştirilmesine başlandı. F1 Delta Time, Kasım ayında F1 arabalarının markalarını taşıyan alım satımı yapılamaz token’lar (NFT) için adedi 30 Ether’den (ETH) başlayan bir açık artırma düzenledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, daha önce NFT ve oyun sektöründe yaşanan gelişmelerin, blockchain teknolojisinin finansal uygulamaların ötesinde yaygınlık kazanması için büyük önem taşıdığını söylemişti.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61