Altın XAUUSD Grafiği Teknik Bakış ve ABD-Çin Gerilimleri

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta küresel bazda doların da güçlü seyrinden etkilenen altın fiyatlarında zaman zaman aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşmişti. Yeni haftaya genel bir bakış açısı ile baktığımızda en önemli konuların başında FED’in Eylül ayı toplantısı geliyor. Federal Açık Komitesi (FOMC) 15 Eylül’de Eylül ayı toplantısına başlayacak ve söz konusu toplantı 2 gün sürecek. Politika yapıcılar 16 Eylül’de faiz kararını açıklayacak ve karar ile birlikte karar metni incelenecek. Sıfır seviyesinin yakınlarında devam eden faiz oranlarında piyasalar bir değişiklik olacağını beklemiyor. Altının yeni haftaya nasıl başladığına baktığımızda ise yeni hafta ile birlikte bir miktar toparlanma hareketleri yaşadığı görülüyor.

Bir diğer önemli konuların başında ise koronavirüs pandemisine yönelik yürütülen aşı çalışmaları var. Ülkeler çapında bu konuda yarış sürerken, son gelişmeler fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir. Diğer yandan jeopolitik gelişmeler zaman zaman fiyatlar üzerinde volatiliteyi artırıyor. ABD ile Çin arasındaki gerilimler yakından izleniyor.

Yeni haftanın ilk işlem gününde XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1956.84 – 1975.98 – 1991.04 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1928.73 – 1909.54 – 1881.32 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster