Altın (XAUUSD) için önemli bir hafta! İşte o toplantı ve potansiyel etkileri

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altın için önemli haftalardan birinin içerisindeyiz. Amerika kanadında Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) Eylül ayı toplantısı gerçekleşecek. 15-16 Eylül’de gerçekleşecek toplantı sonrasında Çarşamba TSİ 21:00’da faiz oranı kararı açıklanacak. Beklentiler faiz oranında değişiklik olmayacağı yönünde fakat politika yapıcıların gösterge faizin sıfır seviyesi yakınında daha ne kadar kalacağı konusunda bir açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. Böyle olası bir açıklama ile birlikte küresel bazda volatilite oldukça artacaktır.

Toplantı öncesinde altın yeni haftaya hafif değer kazanımı yaşayarak başladı. Diğer yandan piyasaların gündeminde koronavirüs pandemisi ve pandemiye yönelik çalışmaların devam ettiği aşı konusu yer alıyor. Pfizer Inc.’nin CEO’su Bourla; ABD’nin Kovid19 aşısını yıl sonuna kadar kamuoyunun kullanımına açacağını ve şirketin bu seneryoya hazırlandığını belirtti. Bu konuda gelebilecek haber akışları fiyatlamalar üzerinde de etkili olacaktır.

Yeni hafta ile birlikte toparlanma hareketleri sergileyen XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1976.46 – 1991.72 – 2015.11 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1956.01 – 1939.11 – 1909.5 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster