Altın Vadeli İşlemler: Konsolidasyonun devam etmesi olası

CME Group’un Salı günü yayınlanan ön rakamlarına göre yatırımcılar, altın vadeli işlemlerdeki açık pozisyonlarını, Pazartesi gününde kaydedilen nihai kontratlardan yaklaşık 3,5 bin kontrat arttırdılar. Diğer yandan hacim ise 50,1 bin kontrat artış kaydetti.Altın, 1.992$ bölgesinde dirençle karşılaşıyor.

Ons altın fiyatları, açık pozisyonlar ve hacimdeki son artış karşısında Salı gününü marjinal kayıplarla kapattı. Bu da kararsız bir fiyat hareketinin devam edebilleceğini ve 1.906$ (8 Eylül) civarındaki ayın en düşük seviyelerinde destekle karşılaşırken, 2.000$ (aylık zirve 1 Eylül) civarında sınırlı kalmayı sürdürüyor.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.