Altın’da talep artışı işte bu seviyeleri getirecek!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz Perşembe, Avrupa Merkez Bankası toplantısı sonrasında Dolar’ın, talep gören Euro başta olmak üzere birçok para birimi karşısında değer kaybetmesi değerli metalde yukarı yönlü hareketlere neden olsa gün sonunda Dolar’daki toparlanmaya bağlı olarak Ons Altın’ın 1950 Dolar seviyesi altında günü sonlandırdığı takip edilmişti. Haftanın son işlem gününde ise beklentiler üzerinde açıklanan ABD enflasyon verisi ile birlikte ekonomide artan toparlanma sinyallerinin değerli metal üzerinde baskılara neden olduğu takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1947 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1952, 1960 ve 1970 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1940, 1932 ve 1920 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster