Altın koranavirüs pandemesinin ikinci dalga endişesi ve ABD seçimleriyle yukarı yönlü mü fiyatlanıyor? İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altın fiyatlarında yaklaşık olarak son 7 yılın en yüksek seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde ikinci dalga endişesi, Amerika’da seçimlere yönelik belirsizlikler ve düşük reel faizler altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenmeleri destekliyor. Zaman zaman dalgalı bir seyir izleyen fiyatlarda küresel bazda yaşanan gelişmeler yakından izleniyor. Dün Amerika’dan gelen veriler piyasalar tam olarak tatmin etmedi diyebiliriz. ABD ekonomisi ilk çeyrekte yıllıklandırılmış olarak %5 küçüldü. Diğer yandan işsizlik maaşı başvuruları 1.48 milyona gerilese de beklentilerin bir miktar üzerinde gerçekleşti. Veriler ile birlikte altın fiyatlarında bir miktar toparlanma hareketleri görüldü.

Gün içerisinde Amerika kanadından gelecek olan ekonomik veriler takip edilecek. İlk olarak TSİ 15:30’da Kişisel Gelir/Kişisel Gider verileri izlenecek. Ardından TSİ 17:30’da ise Michigan Tüketici Beklentileri hareketliliği artıracaktır. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1779.00 – 1791.24 – 1809.67 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Gevşemelerde ise 1745.47 – 1731.94 – 1706.45 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster