Altın için dolar endeksinin önemi ve zayıf seyrin potansiyel ONS Altın getirileri! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Salı günü 1992 seviyesi üzerini test etmesinin ardından dolar endeksindeki yükseliş hareketi ile birlikte kazançlarının bir kısmını silen ons altın, dün 1932,84 seviyesine kadar gerileyerek günü düşüşle tamamladı. Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1937 seviyesinden işlem görüyor. Genel görünüme baktığımızda, dolar endeksinde devam etmekte olan orta vadeli düşüş trendinin ve ABD’de faizlerin uzunca bir süre düşük kalacağına ilişkin beklentilerin, değerli metaller için olumlu bir ortam sunmaya devam edebileceği görüşündeyiz.

Dolar endeksindeki mevcut yükseliş hareketinin 93 – 93,30 bandında güç kaybedebileceği ve orta vadeli zayıf seyrin devam edeceğine ilişkin beklentimiz çerçevesinde ons altındaki geri çekilmelerin sınırlı kalmayı sürdürebileceğini düşünüyoruz. Diğer yandan, teknik olarak baktığımızda, altın fiyatları günlük grafiğinde oluşturmuş olduğu üçgen formasyonunu yukarı yönlü kırmış bulunuyor. Bir devamlılık formasyonu olan üçgen formasyonu, ons altının Ağustos ayı içerisinde yaşadığı aşağı yönlü düzeltme eğilimi sonrasında yükselişine devam edebileceğinin ve yeniden 2000 seviyesi üzerine yerleşebileceğinin sinyalini veriyor.

Momentum ve trend göstergelerinin ürettikleri sinyaller doğrultusunda ons altının bugün içerisinde 1930 – 1980 seviyeleri arasında bir hareket görmeyi bekliyoruz. Aşağıda yönlü hareketlerde 1930 seviyesinin güçlü bir destek olarak ön plana çıktığını görmekle birlikte, ons altının kısa vadede bu seviye üzerinde tutunmasını bekliyoruz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Temmuz Ayı Perakende Satışlar, ABD Ağustos Ayı ADP Özel Sektör İstihdam Değişimi, ABD Temmuz Ayı Dayanıklı Mal Siparişleri ve Fed Bej Kitap Raporu izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster