Altın fiyatları düştü! XAUUSD için o önemli teknik seviyeler ve Dolar ilişkisi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasalar içerisinde bulunduğumuz haftaya sert bir başlangıç yaptı. Doların küresel bazda yeni hafta güçlü bir başlangıç yapması ile birlikte altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Bu aşağı yönlü hareketler ile 1,900 dolarların altına inen fiyatlar yaklaşık olarak son 5 haftanın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar yaşadı. Bilindiği gibi altın 2020 yılının en dikkat çeken ürünü ve yaklaşık olarak bu yıl %25 oranında değer kazanımları gördü. Her ne kadar 2020 yılında yukarı yönlü sert hareketler ve rali görülse de, son zamanlarda doların küresel bazda güçlü seyri ve ABD’nin ilave teşvikleri konusundaki belirsizliklerden dolayı bir miktar aşağı yönlü hareketler sergiliyor.

Gün içerisinde Fed Başkanı Jerome Powell Temsilciler Meclisi’nde bir konuşma gerçekleştirecek. Powell’ın bu konuşmasında maliye politikasına yönelik görüşlerini açıklayacağı ve bu konuya ağırlık verebileceği bekleniyor. Konuşma TSİ 17:30’da gerçekleşecek.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1922.19 – 1938.24 – 1960.56 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1882.11 – 1862.75 – 1841.88 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster