Altın fiyatlarının trend sınırına denk gelen seviyenin üzerinde tutunması bu seviyeleri hedefleyebilir!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta Cuma günü 1944 – 1960 bandında hareket eden altın fiyatları günü sınırlı bir yükselişle tamamladı. Perşembe günü 50 günlük hareketli ortalamasına kadar gerileyen ancak bu bölgeden destek bularak yönünü yukarı çeviren ons altında, 1940 – 1945 bandını yakından izlemeye devam ediyoruz. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, Mart ayından bu yana yükseliş trendinde hareket etmekte olan ons altın fiyatları, bir süredir trend sınırında hareket ederek trend üzerinde tutunma çabası sergiliyor.

Geçtiğimiz hafta 50 günlük hareketli ortalamasına kadar gerilemesinin ardından bu ortalamadan destek bularak yeniden 1940 üzerine çıkmayı başaran ons altının, yükseliş trendinin sınırında tutunup tutunamayacağı yakından takip edilecek. Fiyatların trend sınırına denk gelen 1940 – 1945 bandı üzerinde tutunması (günlük kapanışların bu bant seviyelerinin üzerinde gerçekleşmesi) durumunda mevcut seviyelerin önümüzdeki döneme ilişkin alım fırsatı vermesi ve fiyatların yeniden 2000 seviyesi üzerini hedef alması beklenebilir. Kısa vadeli teknik göstergeler ons altının bugün içerisinde 1940 – 1980 seviyeleri arasında hareket edebileceğine işaret ediyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda ABD Ağustos Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi verisi açıklanacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster