Altın fiyatları kısa vadeli teknik göstergelerin ürettiği sinyallerle işte bu aralıkta hareket edecek

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın dünkü toplantının ardından düzenlediği basın toplantısının piyasadaki “güvercin” beklentileri karşılamaması ile birlikte euro sert bir şekilde değerlenirken, dolar endeksi ise 93 seviyesi altına gerileyerek 92,70 seviyesine kadar indi. Dolar endeksindeki gerileme ile ons altın fiyatları dün 1966 seviyesi üzerini test etti. Akşam saatlerinde ise eurodaki kazançların bir kısmının silinmesi ve dolar endeksinin yeniden 93 seviyesi üzerine çıkması ile birlikte yönünü aşağı çeviren ons altın 1950 seviyesi altına indi.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1938 seviyesinden işlem görüyor. Mart ayından bu yana yükseliş trendinde hareket etmekte olan ons altın fiyatlarının son dönemde bu trend üzerinde tutunmaya çalıştığını görmekteyiz. Altın fiyatlarında, trend bünyesindeki yükselişin korunabilmesi açısından fiyatların 1930 seviyesi üzerinde tutunması büyük önem arz ediyor. 1930 seviyesi üzerinde kalındığı takdirde ons altındaki yukarı yönlü eğilimin sürmesi ve düşüşlerin alım fırsatı olarak sınırlı kalmaya devam etmesi beklenebilir. Kısa vadeli teknik göstergelerin ürettikleri sinyaller doğrultusunda altın fiyatlarının bugün içerisinde 1930 – 1980 bandında hareket edebileceği görüşündeyiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya ve ABD’den gelecek olan Ağustos ayı TÜFE verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster