Altın fiyatlarında önemli gelişme FOMC ve etkileri! Altın fiyatları ne olacak? İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altın fiyatlarında haftanın en önemli gelişmelerinden biri kuşkusuz FOMC toplantısıydı. Eylül ayı toplantısını gerçekleştiren FED faiz beklentilere paralel olarak faiz oranında değişikliğe gitmedi. Ardından basın toplantısında Fed Başkanı Powell; enflasyonun %2’ye ulaşana ve bu seviyenin üzerlerinde ılımlı bir seyir izleyene kadar faizlerin değişmeyeceğini belirtti. Fed yetkilileri GSYİH artış oranlarına ilişkin uzun vadeli medyan tahminini %1.8’den %1.9’a yükseltti. Karar ve basın toplantısı ardından altın fiyatlarında volatilite oldukça arttı.

İlk etapta yukarı yönlü bir hareket sonrasında fiyatlar kademeli aşağı yönlü hareketler gerçekleştirdi. Bu hareketlenmeler ile birlikte içerisinde bulunduğumuz haftanın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlanan altında piyasalar gün içerisinde ABD’den gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. Bunların arasında TSİ 15:30’da gelecek olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları verisi öne çıkıyor.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1954.92 – 1976.03 – 1991.94 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1936.26 – 1922.19 – 1906.28 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster