Altın fiyatlarında önemli gelişme FOMC ve etkileri! Altın fiyatları ne olacak? İşte detaylar

Altın fiyatlarında haftanın en önemli gelişmelerinden biri kuşkusuz FOMC toplantısıydı. Eylül ayı toplantısını gerçekleştiren FED faiz beklentilere paralel olarak faiz oranında değişikliğe gitmedi. Ardından basın toplantısında Fed Başkanı Powell; enflasyonun %2’ye ulaşana ve bu seviyenin üzerlerinde ılımlı bir seyir izleyene kadar faizlerin değişmeyeceğini belirtti. Fed yetkilileri GSYİH artış oranlarına ilişkin uzun vadeli medyan tahminini %1.8’den %1.9’a yükseltti. Karar ve basın toplantısı ardından altın fiyatlarında volatilite oldukça arttı.

İlk etapta yukarı yönlü bir hareket sonrasında fiyatlar kademeli aşağı yönlü hareketler gerçekleştirdi. Bu hareketlenmeler ile birlikte içerisinde bulunduğumuz haftanın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlanan altında piyasalar gün içerisinde ABD’den gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. Bunların arasında TSİ 15:30’da gelecek olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları verisi öne çıkıyor.

XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1954.92 – 1976.03 – 1991.94 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1936.26 – 1922.19 – 1906.28 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.