Çarşamba, Nisan 21, 2021

Altın fiyatları zor durumda: Fed beklentileri karşılmadı, Dolar endeksi yükselişe geçti!

FED beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmeyerek faizi %0-0,25 bandında bıraktı ve varlık alımlarına aynı hızla devam etme kararı aldı. 2023 yılına kadar faizlerde değişikliğe gidilmesinin beklenmediği belirtildi. FED Başkanı Powell, basın toplantısında, ekonomik toparlanmanın sürdüğünü ancak hızın yavaşlamasının beklendiğini, ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını vurguladı. Dolar Endeksi 93,45 seviyelerine yükselirken, FOMC sonrası altının hafta başındaki değer kazançlarını geri verdiği görüldü.

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, aşı haberleri, vaka sayılarındaki artışlar ve ayrıca ABD-Çin ilişkileri olmayı sürdürüyor. Büyük resimde ise bol ve ucuz para uzunca bir süre masada kalacak gibi gözüküyor. Orta-uzun vadede küresel şartlarınyapının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Bu sabah 1,941 seviyelerinde olan altında 1,940 ve 1,935 destek ve 1,948 ve 1,969 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺22.74
THYAO.IS₺11.12
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺17.65
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.68