Altın fiyatları bu seviyede belirleyici olmaya devam ediyor! Artan talep ile yukarı yönlü gidişat durumunda sırası ile bu seviyelere dikkat çekildi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz Cuma günü beklentilerin hafif üzerinde artış gösteren ABD tarım dışı istihdam verisi sonrası değerli metalin baskı altında kaldığı gözlenirken, risk iştahındaki gerileme ve yatay seyreden ABD on yıllık Tahvil faizleri ile birlikte Ons Altın’ın yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edilmişti. Haftanın ilk işlem gününde ise ABD’de piyasaların İşçi Bayramı nedeni ile tatil olması işlem hacimlerini sınırlı kaldığı gözlenirken, Dolar endeksindeki yukarı yönlü hareketler değerli metal üzerinde zaman zaman satış baskılarının yoğunlaşmasına neden oldu. Gün içerisinde, risk iştahındaki bozulma ve takip edilen virüs endişeleri aşağı yönlü hareketi sınırlandıran unsur olarak karşımıza çıkarken, Ons Altın’ın aşağı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1930 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1937, 1945 ve 1953 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1925, 1918 ve 1910 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster