Altın fiyatları bu etkilerle yükselebilir: ABD borsalarındaki satıcılı seyir ve Bretix! İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ECB sözlü yönlendirmesi sonrası Usd yüzde 1-1,5 civarında güç kazandı. Dolar Endeksi 92,8 seviyesine yükseldi. Daha fazla için Perşembe günü ECB’nin adım atması gerekebilir. Küresel piyasalarda risk iştahı az olan bir haftaya başlıyoruz. ABD borsalarındaki satıcılı seyir ve -yeniden gündeme gelmesi olası olan- Brexit konusu güvenli liman talebini artırabilir. Son bir aydır baskı altında olan Altın bu konulardan destek bulabilir. Büyük resimde ise bol ve ucuz para uzunca bir süre masada kalacak gibi gözüküyor. FED’in son kararının Usd için zayıflatıcı etki yapabileceğini düşünüyoruz.

Ons altın bu sabah 1.936 seviyelerinde işlem görüyor. 1.945 ve 1.955 direnç, 1.933 ve 1.920 seviyesi destek olarak öne çıkabilir. Usd’deki güçlenmesinin baskısını ve risk iştahında azalma dengeleyebilir. Orta-uzun vadede küresel şartlarınyapının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster