Altın FED Toplantısı Öncesinde Yükseldi! Altın fiyatları ne olacak? İşte detaylar

Altının ons fiyatı doların global bazda değer kaybetmesinden destek bularak 1950 $ seviyesinin üzerine tutundu. FED’in bu hafta Çarşamba günü gerçekleştireceği kritik toplantı öncesinde yukarı yönde hareket etti. FED’in yeni stratejisinin detaylarını açıklaması için altın fiyatları için daha rahat yön bulmasına katkı sağlayabilir.

Altının ons cinsi, günü 0.85% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli 1945.11’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,961.00 ve 1,984.00’de, destek seviyeleri ise 1,938.00 ve 1,916.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.