Altın, Doların Güç Kazanmasıyla Baskı Altında Kaldı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Doların Güç Kazanmasıyla Baskı Altında Kaldı…

ABD-Çin geriliminde tansiyonun düşmesi sonrasında altın fiyatları Kovid-19 aşı çalışmalarını takip ediyor. Dün ekonomik toparlanmaya ilişkin olumlu beklentilerle hafif düşen ons altın vaka sayılarındaki artış ve öncü merkez bankalarının yöneticilerinden gelen parasal genişlemenin bir süre daha devam edeceğine ilişkin sinyallerden destek buluyor. 1920 $ seviyesi üzerinde kalındığı sürece altının ons fiyatındaki yukarı yönlü hareketin devamı beklenebilir. ABD Başkanı Donald Trump dün düzenlediği basın toplantısında Çin ile ekonomik ilişkileri durdurma konusunda niyetli olduğunu söylese de bunun piyasada bir karşılığı olmadı.

Altının ons cinsi, günü 0.27% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,949.00 ve 1,985.00’de, destek seviyeleri ise 1,913.00 ve 1,878.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster