Altın Dolardaki Değer Kazancına Bağlı Olarak Gerilese de Likidite Bolluğu Altın Fiyatlarına Destek Oluyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dolardaki Değer Kazancına Bağlı Olarak Gerilese de Likidite Bolluğu Altın Fiyatlarına Destek Oluyor…

İstihdam verisi öncesinde hafif alıcı bir görünüm sergileyen altının ons fiyatı doların global bazda gevşemesinden destek buldu. Beklentilerden iyi gelen işsizlik oranı verisi sonrasında 1912 $ seviyesine kadar gerileyen altının ons fiyatı gelen tepki alımlarının etkisinde yeniden 1940 $ düzeyine yöneldi. Genel görünüme bakıldığında dolar endeksindeki düşüş trendinin zayıflasa da devam etmesi, öncü merkez bankalarının yöneticilerinin uzunca bir süre daha sıfırlı faiz oranlarına alışık olunması konusundaki sözlü yönlendirmeleri altın fiyatlarına destek olabilecek gelişmeler olarak öne çıkıyor. Ons altındaki geri çekilmelerin sınırlı kalması ve aşağı yönlü düzeltmeler sonrasında bu noktalardan güç toplayarak yeniden 2,000 $ seviyesi üzerine yerleşmesi beklenebilir.

Altının ons cinsi, günü 0.17% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,955.00 ve 1,991.00’de, destek seviyeleri ise 1,919.00 ve 1,884.00’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster