Altın, Dolar kanadındaki güçlü duruştan etkilenerek aşağı yönlü hareketlenmeler geçirdi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dolar kanadında son günlerde güçlü bir duruş dikkat çekerken; altın bu güçlü duruştan etkilenerek aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Bu aşağı yönlü hareketlenmeler ile birlikte hafta içerisinde 1906 seviyelerini test eden altın fiyatlarında, bu seviyelerden itibaren kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşiyor. Koronavirüs pandemisi cephesine baktığımızda son günlerde artan vaka sayıları küresel risk iştahını azaltıyor. ABD Başkanı Donald Trump; Kovid19 nedeniyle ülke ekonomisinin bir daha durdurulmayacağı açıklamasında bulundu.

Diğer yandan ABD ile Çin arasındaki gerilimler zaman zaman derinleşirken, bu gerilimler güvenli liman taleplerini artırıyor. Artan bu talepler ile birlikte altına sığınma yaşanırken, fiyatlarda yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşebiliyor. Diğer yandan küresel hisse senetlerindeki sıçrama piyasalar tarafından yakından takip ediliyor ve bu durum fiyatlar üzerinde zaman zaman baskı oluşturuyor. Gün içerisine baktığımızda piyasalar TSİ 15:30’da gelecek olan TÜFE verisini takip edecek.

Tüm bunlar ışığında XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1956.84 – 1975.98 – 1991.04 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1928.73 – 1909.54 – 1881.32 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster