Altın fiyatlarında Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, aşı ve ABD- Çin Etkileri!

Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, aşı haberleri, vaka sayılarındaki artışlar ve ayrıca ABD-Çin ilişkileri olmayı sürdürüyor. FOMC öncesi dolardaki satış baskısıyla haftaya güç kazanarak başlayan altında ABD-Çin arasındaki gerilimlerden biri olan TikTok anlaşmasına ilişkin olumlu beklentiler ve aşı ile ilgili gelişmeler piyasada iyimserlik yarattı ve altındaki yükselişi sınırlandırdı. FOMC öncesi dolardaki satış baskısının devam etmesi halinde altında tekrar yükseliş görülebilir. Dolar Endeksi 93,08 seviyelerinde işlem görüyor.

Büyük resimde ise bol ve ucuz para uzunca bir süre masada kalacak gibi gözüküyor. Orta-uzun vadede küresel şartların-yapının altın lehine olduğu yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Bu sabah 1,957 seviyelerinde olan altında 1,948 ve 1,940 destek ve 1,969 ve 1,975 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.