Altcoin sezonu başlıyor mu? Endeks verileri ne söylüyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Son birkaç hafta içinde, küçük hacimli kripto varlıkları (altcoinler) Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başladı. BTC’ye karşı başlayan bu ayaklanmanın geleceğini gösteren açık teknik ve temel işaretler var.

Altcoinler Oldukça İyi

Kripto araştırma firması Arcane Research tarafından 22 Mayıs’ta yayınlanan bir rapora göre, Small Caps Altcoin Endeksi (en iyi 30-70 kripto para biriminin ağırlıklı endeksi) son haftalarda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Ethereum, Litecoin, XRP ve benzeri kripto para birimleri hariç tutulduğunda, bu kripto varlık sınıfı Mayıs ayından bu yana% 20’den fazla arttı. Aynı süre zarfında, BTC sadece% 2.57 artarken, diğer büyük hacimli altcoinler neredeyse değişmedi.

Arcane Research tarafından yapılan araştırma (22 Mayıs 2020 raporu).

Arcane Research tarafından yapılan araştırma (22 Mayıs 2020 raporu).Small Caps Altcoin Endeksi, Coinbase listesiyle bu hafta yüzde yüzün üzerinde artan OmiseGo dahil olmak üzere gruptaki birkaç belirli kripto varlığı tarafından desteklendi.

CoinMarketCap verileri, ICON, Theta Token, Ravencoin, Ren ve Holo’nun, perakende tüccarların temel değişiklikleri ve devasa alımları nedeniyle geçen hafta önemli ölçüde büyüdüğünü göstermektedir.

Sadece iki hafta önce, Bitcoin’e karşı başarılı bir şekilde işlem gören küçük altcoinlerin yatırım potansiyeline sahip olduğu varsayılabilir. Bununla birlikte, bazı analistlere ve yatırımcılara göre, altcoinler kötü performans göstermeye hazırlanıyor.

Yatırımcılar Altcoinlere Güvenmiyor!

Altcoinlerin uzun vadede veya hatta kısa vadede tutarlı bir şekilde daha yüksek performans göstermesi olası değildir, çünkü yatırımcılar çoğu Altcoin’de çok az yatırım değeri görmektedir.

Ünlü hisse senedi yorumcusu Stephen Burns, “altcoinlerin % 99.9’unun sıfır dolara gidiyor.” diyor.

Teknik Formasyonlar Altcoin Boğalarını Destekliyor

Kripto para analisti Josh Olszewicz, Bitcoin’in hakimiyet makro grafiğinin 15 Mayıs’ta goldencross deseni oluşturduğunu gözlemledi. Golden Cross (Altın haç), “nispeten kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığında” meydana gelir ve ardından “yükseliş patlaması” gerçekleşir, en azından tarihi verilerle bu söylenebiliyor.

Bitcoin hakimiyeti

Bitcoin dominasyonu ve altın haç oluşumu

Bu oluşumun ardından altcoinlere akan yüksek hacim gelirse, gerçekten bir altcoin sezonunun başladığını düşünebiliriz. Ancak, hantal bir altın haçı beklenen etkiyi göstermeyebilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster