Ana SayfaHaberAlipay, Dijital Yuanı Test Edecek

Alipay, Dijital Yuanı Test Edecek

-

Ant Group’un sahibi olduğu mobil ödeme platformu Alipay, bazı kullanıcılarının ortaya çıkan Dijital Yuan’ın ticaret ekosistemine katılmasına izin verecek şekilde ayarlandı. Pazartesi günkü raporuna göre, bu yeni özellik MYbank’ın ülkenin genişletilmiş dijital para birimi elektronik ödeme testi protokollerine katılımının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Haber, Ant Group’un Çin’in merkez bankası dijital para projesine katılımını daha da güçlendiriyor. Gerçekten de holding, ülkedeki en büyük internet bankalarından biri olan MYbank’ın çoğunluk hissesine sahip bulunuyor. Aktarılan bir açıklamada Ant Group, Dijital Yuan denemelerine dahil olduğunu doğrulayarak şunları ekledi:

E-CNY davasının katılımcılarından biri olarak, Ant Group’un ortağı MYbank, Çin Halk Bankası’nın genel düzenlemesi uyarınca duruşmayı istikrarlı bir şekilde ilerletecek. Ant Group, MYbank ile birlikte PBOC’nin e-CNY’nin araştırma, geliştirme ve denemelerini desteklemeye devam edecek. 

Daha önce bildirildiği üzere Ant Group, 2017’den beri dijital para birimleri üzerinde PBoC ile işbirliği yapıyor. Çin merkez bankasının, Dijital Yuan bağlantılı uygulamalar oluşturmak için firmanın mobil uygulama geliştirme ortamını kullandığı biliniyor.

MYbank, kullanıcıların dijital para birimi ile etkileşime girmesine izin vermeye doğru ilerlerken, Tencent destekli dijital banka WeBank’ın, müşteriler için Dijital Yuan’a herhangi bir adım atmadığı bildirildi.

Her iki çevrimiçi bankanın da Şubat ayında Dijital Yuan’ın test ekosistemine katılan ilk özel finans kurumu olduğu açıklanmıştı. Bununla birlikte, test arenasına Dijital Yuan için kullanıcı cüzdanları oluşturan altı devlet bankası hakim bulunuyor.

Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler