Dolar endeksindeki toparlama EUR/USD’ye yarayabilir! İşte detaylar

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Euro Bölgesi’nde takip edilen Eurogroup toplantısına ek olarak, Almanya’da TÜFE, Katma Değer Vergisi indiriminin etkisiyle ağustosta temmuz ayına göre yüzde 0,1 gerilerken geçen yılın ağustos ayına göre değişim göstermedi. ABD tarafında ise tüketici fiyat endeksi Ağustos ayında aylık yüzde 0.4 ve yıllık yüzde 1.3 artış göstererek, ABD ekonomisinin pandemi kaynaklı düşüşten kademeli olarak toparlandığı takip edildi. Açıklanan veri sonrası Dolar’daki yukarı yönlü hareketler paritede 1,19 seviyesi altında hareketlerin sürmesine neden olurken, gün sonunda paritenin yukarı yönlü sınırlı hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1850 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1820 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1880, 1,1920 ve 1,1950 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1820, 1,1790 ve 1,1760 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.