Dolar endeksindeki toparlama EUR/USD’ye yarayabilir! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Euro Bölgesi’nde takip edilen Eurogroup toplantısına ek olarak, Almanya’da TÜFE, Katma Değer Vergisi indiriminin etkisiyle ağustosta temmuz ayına göre yüzde 0,1 gerilerken geçen yılın ağustos ayına göre değişim göstermedi. ABD tarafında ise tüketici fiyat endeksi Ağustos ayında aylık yüzde 0.4 ve yıllık yüzde 1.3 artış göstererek, ABD ekonomisinin pandemi kaynaklı düşüşten kademeli olarak toparlandığı takip edildi. Açıklanan veri sonrası Dolar’daki yukarı yönlü hareketler paritede 1,19 seviyesi altında hareketlerin sürmesine neden olurken, gün sonunda paritenin yukarı yönlü sınırlı hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1850 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1820 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1880, 1,1920 ve 1,1950 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1820, 1,1790 ve 1,1760 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster