Adresler Litecoin Biriktiriyor Ancak Bu, LTC’nin Yükselişi için Yeterli Olmayabilir!

  • Analist, 215 milyon adresin 3,81 milyon LTC satın alması LTC’nin yükselmesi için gerekli ön koşul olmayabileceğini açıkladı. Bunun yerine, coinin artan birikimden bağımsız olarak destek tutamaması, değeri 50 dolara kadar düşürebilir.
  • Glassnode’un verilerine göre, Hodler Net Pozisyon Değişimi 362,378 olarak tespit edilmiştir. Bu metrik, bir varlığın uzun vadeli yatırımcılarının aylık pozisyon değişikliğini gösterir.
  • İlginç bir şekilde, traderların da LTC’nin yakın zamanda daha yüksek fiyatlanabileceği görüşünü paylaştığı görünüyordu. Santiment’e göre, Litecoin’in fonlama oranı %0.007 idi.

On-chain analisti, adreslerin Litecoin biriktirdiğini ancak bunun yükseliş için yeterli olmayabileceğini vurguladı: Traderlar LTC için ne düşünüyor?

Metrikler, Litecoin’in Yükselişine İşaret Ediyor mu?

Litecoin’in tekrar 75 doları görmesi için, destek seviyesinin 63.22 ile 65.19 dolar arasında sabit durması gerekiyor, ünlü analist düşüncesini dile getirdi. On-chain analistine göre, yukarıda bahsedilen seviyeler, birçok adresin LTC’yi düşüşünden bu yana biriktirdiği noktalardı.

Analist, 215 milyon adresin 3,81 milyon LTC satın alması LTC’nin yükselmesi için gerekli ön koşul olmayabileceğini açıkladı. Bunun yerine, coinin artan birikimden bağımsız olarak destek tutamaması, değeri 50 dolara kadar düşürebilir.

Litecoin’in Ağustos’un ilk haftasındaki yarılanmasından bu yana, farklı aralıklarda konsolide olmuş veya düşmüştür. Bu performans, LTC’nin tarihsel yarılanma sonrası ralliyi tekrarlayabileceği potansiyeli konusunda spekülasyonlara neden olmuştur.

Son 30 günde, LTC’nin %29.27 değer kaybetmiştir. Ancak sahipler Litecoin hakkında ne tür bir algıya sahipler? İşte bu kısmı açıklayan metriklerden biri Hodler Net Pozisyon Değişimidir.

Glassnode’un verilerine göre, Hodler Net Pozisyon Değişimi 362,378 olarak tespit edilmiştir. Bu metrik, bir varlığın uzun vadeli yatırımcılarının aylık pozisyon değişikliğini gösterir. Metriğin negatif değerleri geniş çaplı nakit çıkışını gösterir.

Öte yandan, pozitif bir Hodler Net Pozisyon Değişimi, HODL’cuların yeni pozisyonlardan biriktirme yaptığı anlamına gelir.

Yukarıdaki grafik incelendiğinde, LTC’nin yarılanmadan önce önemli miktarda nakde çevrildiği görülüyor. Ancak büyük miktarlarda alım yapılması, HODL’cuların LTC’nin fiyat hareketine güvendiğini ve kısa süre içinde yeni bir zirveye ulaşılabileceğini ima ediyor.

Traderlar yükseliş yönlü bakış açısına sahip

İlginç bir şekilde, traderların da LTC’nin yakın zamanda daha yüksek fiyatlanabileceği görüşünü paylaştığı görünüyordu. Santiment’e göre, Litecoin’in fonlama oranı %0.007 idi. Daha önce, 24 Ağustos itibariyle, fonlama oranı -0.02 kadar düşüktü.

Fonlama oranları, short ve long pozisyonlu traderlar arasında yapılan ödemelerdir. Fonlama oranı pozitif olduğunda, traderlar fiyat hareketine boğa bakış açısına sahiptir. Bu durumda, long pozisyonlar sonsuz sözleşmelerini açık tutmak için shortlara ödeme yapar.

Tersine, negatif bir fonlama oranı, short pozisyonları açık tutmak için longlara ödeme yapma gibi ayı bir duyarlılığı ima eder. Ek olarak, borsalarda LTC’nin günlük alım satım hacmi 218.55 milyon’a düştü.

Bu düşüş, borsalarda LTC’si olan cüzdanların varlıklarını satmaya ilgi göstermediğini gösteriyor. Eğer borsa hacmi daha da düşerse, o zaman Litecoin’in fiyatının 60 doların altına düşmesi muhtemel değildir.

Ancak borsalarda yüksek bir ilgi, LTC’nin yönünü değiştirebilir ve ayıların istediği gibi coin’in seyri değişebilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version