Diğer

  Adresler Litecoin Biriktiriyor Ancak Bu, LTC’nin Yükselişi için Yeterli Olmayabilir!

  • Analist, 215 milyon adresin 3,81 milyon LTC satın alması LTC’nin yükselmesi için gerekli ön koşul olmayabileceğini açıkladı. Bunun yerine, coinin artan birikimden bağımsız olarak destek tutamaması, değeri 50 dolara kadar düşürebilir.
  • Glassnode’un verilerine göre, Hodler Net Pozisyon Değişimi 362,378 olarak tespit edilmiştir. Bu metrik, bir varlığın uzun vadeli yatırımcılarının aylık pozisyon değişikliğini gösterir.
  • İlginç bir şekilde, traderların da LTC’nin yakın zamanda daha yüksek fiyatlanabileceği görüşünü paylaştığı görünüyordu. Santiment’e göre, Litecoin’in fonlama oranı %0.007 idi.

  On-chain analisti, adreslerin Litecoin biriktirdiğini ancak bunun yükseliş için yeterli olmayabileceğini vurguladı: Traderlar LTC için ne düşünüyor?

  Metrikler, Litecoin’in Yükselişine İşaret Ediyor mu?

  Litecoin-LTC

  Litecoin’in tekrar 75 doları görmesi için, destek seviyesinin 63.22 ile 65.19 dolar arasında sabit durması gerekiyor, ünlü analist düşüncesini dile getirdi. On-chain analistine göre, yukarıda bahsedilen seviyeler, birçok adresin LTC’yi düşüşünden bu yana biriktirdiği noktalardı.

  Analist, 215 milyon adresin 3,81 milyon LTC satın alması LTC’nin yükselmesi için gerekli ön koşul olmayabileceğini açıkladı. Bunun yerine, coinin artan birikimden bağımsız olarak destek tutamaması, değeri 50 dolara kadar düşürebilir.

  Litecoin’in Ağustos’un ilk haftasındaki yarılanmasından bu yana, farklı aralıklarda konsolide olmuş veya düşmüştür. Bu performans, LTC’nin tarihsel yarılanma sonrası ralliyi tekrarlayabileceği potansiyeli konusunda spekülasyonlara neden olmuştur.

  Son 30 günde, LTC’nin %29.27 değer kaybetmiştir. Ancak sahipler Litecoin hakkında ne tür bir algıya sahipler? İşte bu kısmı açıklayan metriklerden biri Hodler Net Pozisyon Değişimidir.

  Glassnode’un verilerine göre, Hodler Net Pozisyon Değişimi 362,378 olarak tespit edilmiştir. Bu metrik, bir varlığın uzun vadeli yatırımcılarının aylık pozisyon değişikliğini gösterir. Metriğin negatif değerleri geniş çaplı nakit çıkışını gösterir.

  Öte yandan, pozitif bir Hodler Net Pozisyon Değişimi, HODL’cuların yeni pozisyonlardan biriktirme yaptığı anlamına gelir.

  litecoin-hodler-net-position-change-ltc

  Yukarıdaki grafik incelendiğinde, LTC’nin yarılanmadan önce önemli miktarda nakde çevrildiği görülüyor. Ancak büyük miktarlarda alım yapılması, HODL’cuların LTC’nin fiyat hareketine güvendiğini ve kısa süre içinde yeni bir zirveye ulaşılabileceğini ima ediyor.

  Traderlar yükseliş yönlü bakış açısına sahip

  İlginç bir şekilde, traderların da LTC’nin yakın zamanda daha yüksek fiyatlanabileceği görüşünü paylaştığı görünüyordu. Santiment’e göre, Litecoin’in fonlama oranı %0.007 idi. Daha önce, 24 Ağustos itibariyle, fonlama oranı -0.02 kadar düşüktü.

  Fonlama oranları, short ve long pozisyonlu traderlar arasında yapılan ödemelerdir. Fonlama oranı pozitif olduğunda, traderlar fiyat hareketine boğa bakış açısına sahiptir. Bu durumda, long pozisyonlar sonsuz sözleşmelerini açık tutmak için shortlara ödeme yapar.

  Tersine, negatif bir fonlama oranı, short pozisyonları açık tutmak için longlara ödeme yapma gibi ayı bir duyarlılığı ima eder. Ek olarak, borsalarda LTC’nin günlük alım satım hacmi 218.55 milyon’a düştü.

  litecoin-funding-rate

  Bu düşüş, borsalarda LTC’si olan cüzdanların varlıklarını satmaya ilgi göstermediğini gösteriyor. Eğer borsa hacmi daha da düşerse, o zaman Litecoin’in fiyatının 60 doların altına düşmesi muhtemel değildir.

  Ancak borsalarda yüksek bir ilgi, LTC’nin yönünü değiştirebilir ve ayıların istediği gibi coin’in seyri değişebilir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Jason Derulo Satmayacağına Söz Verdiği Halde Solana Temelli Meme Coin’i Sattı

  Amerikalı ünlü şarkıcı Jason Derulo, son zamanlarda...

  SEC’nin Ethereum ETF Onayı Potansiyel Piyasa Yükselişini İşaret Ediyor

  Kripto para dünyası, ABD Menkul...

  Bitcoin Çift Tepe Formasyonuyla Karşı Karşıya: Analistler 50.000 Dolara Düşüş Öngörüyor

  Bitcoin'in mevcut piyasa dinamikleri, karmaşık bir dalgalanma modeli sergiliyor...

  VanEck, Önemli Bir Düzenleyici Başvuru ile ABD Ethereum ETF’lerinin Yakında Başlatılacağını Bildiriyor

  Önemli bir gelişme olarak, VanEck’in son düzenleyici başvurusu, ABD'de...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Jason Derulo Satmayacağına Söz Verdiği Halde Solana Temelli Meme Coin’i Sattı

  Amerikalı ünlü şarkıcı Jason Derulo, son zamanlarda kripto para dünyasında büyük bir kargaşa yarattı. Derulo, 23 Haziran'da Solana (SOL) tabanlı bir...

  SEC’nin Ethereum ETF Onayı Potansiyel Piyasa Yükselişini İşaret Ediyor

  Kripto para dünyası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bir Ethereum Borsa Yatırım Fonu'nu (ETF) onaylamasıyla önemli bir gelişmeye...

  Bitcoin Çift Tepe Formasyonuyla Karşı Karşıya: Analistler 50.000 Dolara Düşüş Öngörüyor

  Bitcoin'in mevcut piyasa dinamikleri, karmaşık bir dalgalanma modeli sergiliyor ve bu durum gelecekteki değeri hakkında farklı tahminlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Uzmanlar, kripto paranın bir...