Diğer

  ABD’nin En Büyük Bankası, Bitcoin Madencilerine İlişkin Bir Rapor Yayınladı

  • Dijital varlık madencileri, kazançlarını artırmak için yapay zeka (AI) şirketlerine yüksek güçlü teknoloji hizmetleri sunma gibi diğer iş girişimlerine yöneliyorlar.
  • Belirtilmelidir ki, çoğu madenci sektörden çıktı, ancak diğerleri ekipmanlarını diğer Proof-of-Work (POW) varlıklarını madencilik yapmak için korudu.
  • Birçok madencilik şirketi isimlerini değiştirdi; Riot Blockchain adını Riot Platforms olarak değiştirirken, Hive Blockchain Technologies şimdi Hive Digital Technologies olarak biliniyor.

  JPMorgan son yayınladığı raporda, Bitcoin madencilerinin ve diğer madencilerin kripto paralara olan bağlılıklarının azaldığını söylüyor.

  JPMorgan’ın Madenciler ile İlgili Raporu Yayınlandı

  Dijital varlık madencileri, kazançlarını artırmak için yapay zeka (AI) şirketlerine yüksek güçlü teknoloji hizmetleri sunma gibi diğer iş girişimlerine yöneliyorlar. JP Morgan’dan gelen yeni bir rapor, kripto tabanlı madencilik şirketlerinin işletmelerini yüksek performanslı hesaplama hizmetlerini içerecek şekilde genişlettiklerini ve temel ana işlemlerine, kripto paralara olan bağımlılıklarını azalttıklarını gösteriyor.

  Banka, Bitcoin (BTC) madencilerinin AI’ye geçiş yapan kripto madencilerinin sayısını öncülük ettiğini, ancak Ethereum (ETH) gibi diğer varlık madencilerinin de artan rakamlara katkıda bulunduğunu belirtti.

  Ethereum’un ağın Proof-of-Stake blok zincirine geçtiği Ethereum Merge sonucunda, kullanıcıların ağı güvence altına almak için varlıklarını stake ettiği, madencilerin kazandıkları yüksek değerli donanımlarını ikincil piyasada satmaya başlaması, yüksek bir arz ve hafif bir fiyat düşüşüne neden oldu.

  Belirtilmelidir ki, çoğu madenci sektörden çıktı, ancak diğerleri ekipmanlarını diğer Proof-of-Work (POW) varlıklarını madencilik yapmak için korudu, ancak Ethereum madenciliği kadar karlı değildi.

  JP Morgan analisti Nikoloas Panigirtzoglou, AI’nın yüksek performanslı hesaplama talebi tarafından beslenen, eski Ethereum madencileri için yeni bir aşama açtığını belirtti:

  “AI’nin hızlı büyümesi ile yüksek performanslı hesaplama talebinin artması, daha önce Ether madenciliği için kullanılan GPU’ları kullanmanın yeni ve belki daha karlı bir yolunu açıyor.”

  Birçok madencilik şirketi büyüyen çeşitlendirme trendini yansıtmak için isimlerini değiştirdi; Riot Blockchain adını Riot Platforms olarak değiştirirken, Hive Blockchain Technologies şimdi Hive Digital Technologies olarak biliniyor.

  Blockchain şirketleri için yeni bir ekonomi

  Dijital varlık madencilik şirketlerinin AI’ye geçiş nedenlerinden biri de artan karlılıktır. Araştırma raporuna göre, birkaç madencilik şirketi ekipmanlarının bir kısmını kullanarak HPC hizmetleri sunarak beta testleri gerçekleştirdi.

  Bu testlerden elde edilen sonuçlar, HPC hizmetlerinin AI şirketlerine sunulmasının enerji yoğunluğu nedeniyle Bitcoin madenciliğinden daha karlı göründüğünü gösteriyor. Rapor şu şekilde belirtiyor;

  “Beta testlerinde rapor edilen karlılık, büyük ölçekte tekrar edilebilirse, şu anda Bitcoin madenciliğinden gelen gelirleri gelecekte gölgede bırakabilir.”

  2022’nin korkulan kripto kışının diğer bir faktör olduğu belirtilmelidir. Geçen yıl, BTC ve ETH gibi birçok varlık, değerlerinin %55’ten fazlasını kaybederek birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaştı.

  Sonuç olarak, çoğu madenci, BTC rezervlerini sattı ve ayakta kalmak için yeni kaynaklara döndü olarak adlandırılan “orman madencileri” terimi ile çoğu gözlemcinin ifadesiyle gerildi.

  Bu yıl piyasanın yeniden canlanması, madencilere yeni bir can suyu verdi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) muhtemel bir spot Bitcoin ETF’sinin onayını alabileceği güçlü işaretler, varlıkların fiyatlarını olumlu etkileyecek.

  Geçen ay JP Morgan, 2024’teki bir sonraki Bitcoin yarılanmasının “madencilerin gelirlerini azaltacak ve aynı anda Bitcoin’in üretim maliyetini artıracak şekilde 6.25’ten 3.125 BTC’ye düşürdüğünü” yazarak endüstri için bir stres testi olacağını yazdı.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Merkez Bankaları Generative AI Benimsiyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için Sonuçları.

  Kripto para piyasası son zamanlarda büyük gelişmeler yaşadı ve büyük finansal kuruluşlar...

  Gizemli Yatırımcı, 3 Yıl Sonra Bitcoin’de (BTC) 419x Kazançla Ortaya Çıktı

  Anonim bir Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, 2021'de satın aldığı SHIB varlıklarını satarak...