Diğer
  Ana SayfaHaberABD'nin Büyüme Verileri Açıklandı: Bitcoin, Altın, DXY ve EXY'de Son Durum!

  ABD’nin Büyüme Verileri Açıklandı: Bitcoin, Altın, DXY ve EXY’de Son Durum!

  -

  • ABD’nin büyüme verileri saat 15.30’da açıklandı. Aynı zamanda ABD’nin işsizlik haklarından yararlanma başvuruları da dahil olmak üzere birkaç önemli veri daha açıklandı.
  • Verilerin ardından Bitcoin, Dolar endeksi ve Altın’da hareketlenmeler görüldü.

  Bugün saat 15.30’da açıklanan ABD’nin 1. çeyrek büyüme verilerinin ardından Bitcoin, Altın ve Dolar endeksi üzerinde dalgalanmalar görüldü.

  ABD’nin 1. Çeyrek Büyüme Verileri Açıklandı

  abd-ekonomi

  ABD’nin büyüme verileri saat 15.30’da açıklandı. Aynı zamanda ABD’nin işsizlik haklarından yararlanma başvuruları da dahil olmak üzere birkaç önemli veri daha açıklandı. Verilerin ardından piyasalarda hareketlenme görüldü. ABD borsaları ise Türkiye saati ile 16.30’da işlemlere başlayacak.

  ABD’nin 1. çeyrek GSYİH yani büyüme verileri %1,3 olarak açıklandı. Beklenti %1,1’di, bir önceki büyüme verisi ise %2,6 idi.

  Bununla birlikte saat 15.30’da açıklanan diğer önemli ekonomik veriler şunlardır:

  • ABD işsizlik haklarından yararlanma başvuruları 229K olarak açıklandı. (Beklenti 250K – Önceki 225K)
  • ABD devam eden işsizlik sigortası başvuruları 1.794K olarak açıklandı. (Beklenti 1.800K – Önceki 1.799K)
  • ABD 1. çeyrek çekirdek kişisel tüketim giderleri %5,00 olarak açıklandı. (Beklenti %4,90 – Önceki %4,40)

  Verilerin Ardından Piyasadaki Güncel Görünüm

  ABD’nin ekonomik ve işsizlik başvuruları verilerinin açıklanmasıyla birlikte Altın, Dolar endeksi ve Bitcoin’de hareketlenmeler görüldü.

  Veriler açıklanmadan önce, 26.411 dolar seviyesinde işlem gören BTC fiyatı hafif bir dalgalanma ile 26.460 dolara kadar %0,20’lik bir yükseliş gösterdi.

  Aynı şekilde veriler açıklanmadan önce 103.981 seviyesinde olan Dolar endeksi (DXY), %0,20’lik bir yükseliş hareketi ile 104.206 seviyesine yükseldi.

  ONS Altın’da ise durum farklı, veriler açıklanmadan önce 1959 dolardan işlem gören Altın, verilerin açıklanmasıyla birlikte sert bir düşüş hareketi gerçekleştirdi ve %1’lik düşüşle 1939 dolara kadar gerileme gösterdi. ONS Altın hafif bir toparlanma göstermiş olsa da, veriler açıklanmadan önceki seviyesini geri kazanabilmiş değil.

  Ek olarak, Euro endeksi (EXY) de düşüş gerçekleştirdi. Verilerden önce 107.32 seviyesinde işlem gören EXY, verilerin ardından %0,19’luk düşüşle 107.15’e kadar geriledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Kritik Bölgelerde İşlem Görüyor: BTC Fiyatı 24 Bin Dolara Düşebilir!

  Bitcoin, SEC baskılarına rağmen güçlü kalıyor ancak hala kırılım gerçekleştirebilmiş değil; fiyat 24 bin dolara kadar gerileyebilir!

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler