Diğer
  Ana SayfaHaberABD'nin Borç Temerrüdüne Düşmesi Bitcoin'i Nasıl Etkileyecek?

  ABD’nin Borç Temerrüdüne Düşmesi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

  -

  • ABD Başkanı Joe Biden, ABD borç tavanını görüşmek üzere 16 Mayıs’a hazırlanıyor.
  • Finans uzmanlarının çoğu, ABD hükümetinin borç temerrüde düşmesi durumunda altın satın alabilir.
  • Biden, ABD’nin borcunu ödememesi durumunda “tüm dünyanın” başının belaya gireceğini açıkladı.

  Yeni bir ankete göre Bitcoin; ABD doları, Japon yeni veya İsviçre frangıdan daha popüler bir güvenli liman olacak!

  ABD’nin Borç Temerrüdüne Düşme İhtimali

  abd-ekonomi

  Yeni bir ankete göre, büyük kripto para birimi Bitcoin, ABD’de teorik bir borç temerrüdü durumunda ilk üç varlık haline gelebilir.

  ABD Başkanı Joe Biden, ABD borç tavanını görüşmek üzere 16 Mayıs’ta Kongre ile görüşmeye hazırlanırken, yatırımcılar temerrüde düşme durumunda tasarruflarını korumak için önlem arıyor.

  Bloomberg’in en son Markets Live Pulse anketinden elde edilen verilere göre, ABD’nin borç tavanını yükseltmemesi ve borcunu ödememesi durumunda altın, ABD Hazine Tahvili ve Bitcoin ilk üç varlık olacak. Anket, 8 Mayıs – 12 Mayıs tarihleri arasında, profesyonel ve perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere toplam 637 katılımcının katılımıyla gerçekleştirildi.

  Finans uzmanlarının %50’den fazlası, ABD hükümetinin borç temerrüde düşmekten kaçınamaması durumunda altın satın alacaktır. ABD Hazine Tahvilleri, böyle bir senaryoda en popüler ikinci varlık olacaktır. Anket, Bitcoin’in perakende yatırımcılar için bir sonraki alternatif olacağını gösteriyor.

  bitcoin-abd-anketi

  Bloomberg MLIV Nabız anketinden elde edilen veriler.

  Bu, Bitcoin’i ABD doları, Japon yeni veya İsviçre frangından daha popüler bir seçim haline getirdi. Anketin verilerine göre, profesyonel yatırımcıların yaklaşık %8’i ve bireysel yatırımcıların %11’i Bitcoin satın almaya daha istekli olduklarını söyledi.

  Borç Temerrüdünün Sonuçları

  Anket, piyasaların ABD borç tavanı konusunda giderek daha gergin hale geldiği bir zamanda geliyor. Mayıs ayı başlarında, Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD’nin borç limiti askıya alınmazsa veya artırılmazsa 1 Haziran’da feci bir temerrüde düşme riskiyle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı. Daha sonra Başkan Biden, ABD’nin borcunu ödememesi durumunda “tüm dünyanın” başının belaya gireceğini açıkladı.

  Bloomberg MLIV Nabız anketine göre, yanıt verenlerin yaklaşık %60’ı bu kez risklerin 2011’dekinden daha büyük olduğunu söyledi. Yanıt verenlerin %41’i ayrıca bir temerrüdün birincil küresel rezerv para birimi olan ABD doları için doğrudan bir tehdit oluşturduğuna inanıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler