ABD’nin Bitcoin Destekçisi Başkan Adayı, Trump’a Karşı Güç Kazanıyor

  • Bir InsiderAdvantage anketine göre, DeSantis artık olası Cumhuriyetçi ön seçim ve kongre seçmenlerinin %18’ini destekliyor, bu da tartışma öncesi puanı olan %10’dan etkileyici bir sıçramadır.
  • Politik danışman Ryan Girdusky, “Bu dönemin önemli konularında DeSantis diğerlerini geride bıraktı ve son derece başkanlık yapabilecek bir görüntü sergiledi” dedi.
  • Tartışmadan uzak olsa da eski Başkan Donald Trump hala Cumhuriyetçiler arasında %45’lik güçlü bir destekle öne çıkıyor, ancak bu, önceki anketlere göre 6 puan düşüş anlamına geliyor.

ABD’deki ön seçimler için yapılan anketlerde Bitcoin destekçisi başkan adayı Ron DeSantis aldığı desteği artırmakta başarılı oldu, Trump ise güç kaybediyor.

Ron DeSantis, Destek Oranını Artırıyor

Bitcoin yanlısı savunucusu ve Florida Valisi Ron DeSantis’in başkanlık kampanyasında önemli bir artış yaşandı. Yeni bir ulusal anket, DeSantis’in duruşunun ve tartışmadaki performansının Cumhuriyetçiler arasında güçlü bir şekilde yankılandığını ortaya koyuyor.

Bir InsiderAdvantage anketine göre, DeSantis artık olası Cumhuriyetçi ön seçim ve kongre seçmenlerinin %18’ini destekliyor, bu da tartışma öncesi puanı olan %10’dan etkileyici bir sıçramadır. Suç, göç ve ekonomi konularında yapılan tartışmalarla işaretlenen bu tartışma platformunda DeSantis’in görüşleri öne çıktı. Politik danışman Ryan Girdusky, “Bu dönemin önemli konularında DeSantis diğerlerini geride bıraktı ve son derece başkanlık yapabilecek bir görüntü sergiledi” dedi.

Bu arada, diğer bir Cumhuriyetçi adayı Nikki Haley, destek oranını %5’ten %11’e yükseltti. Bu artış, aynı tartışmadaki kararlı performansına atfedilebilir. Ancak biyoteknoloji ve kripto destekçisi iş adamı Vivek Ramaswamy, %7’lik desteğini korumaya devam etti.

Trump’ın Düşüşü ve Süregelen Hakimiyeti

Tartışmadan uzak olsa da eski Başkan Donald Trump hala Cumhuriyetçiler arasında %45’lik güçlü bir destekle öne çıkıyor, ancak bu, önceki anketlere göre 6 puan düşüş anlamına geliyor. Özellikle, Trump son zamanlarda eleştirilere maruz kaldı ve tarihte bir başkanın tutuklama fotoğrafının çekildiği ilk Amerikan başkanı oldu. Eski başkan, sessiz kalmaktan hoşlanmayan biri olarak, Truth Social’a katıldı ve burada Joe Biden’a karşı bir anketin sonuçlarını paylaştı.

Reuters/Ipsos anketi, olası bir genel seçim tekrar maçında Trump’ın Biden’a karşı üstünlüğünü gösterdi ve Trump 38%, Biden ise 32% destek aldı. İlginçtir ki, ankete katılanların %30’u bu iki tanınmış adayla ilgili tarafsız kaldı. Sadece Cumhuriyetçi yanıt verenlere odaklandığında, bu anket Trump’ın önemli bir üstünlüğünü doğruladı ve DeSantis karşısında %52 – %13’lük bir avantaj elde etti.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version