ABD’li Ünlü Warren Bitcoin Hakkında Sert Açıklamalarda Bulundu

amerika birleşik devletleri
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li Senatör Elizabeth Warren Çarşamba günü ABD’li politika yapıcıları artan kripto para kullanımının sunduğu sorunları doğrudan ele almaya çağırdı ve Federal Rezerv destekli bir dijital para biriminin “büyük umut” gösterdiğini söyledi.

Önde gelen bir Wall Street eleştirmeni ve tüketici savunucusu olan Demokrat Warren, hükümetin bir dizi sorunu çözmek için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

Şayet hatırlatmak gerekirse 15 Haziran’da FED Toplantısı olacak. Toplantı sonrası açıklanacak olası faiz arttırımı kripto paralarde sert sarsılışa neden olabilir.

Warren: “Kripto para birimi yatırımcıları dolandırmak, suçlulara yardım etmek ve iklim krizini daha da kötüleştirmek için fırsatlar yarattı” dedi. “Kripto tarafından yayınlanan tehditler, Kongre ve federal düzenleyicilerin kriptonun ortadan kalkacağını umarak saklanmaya devam edemeyeceğini gösteriyor. Olmayacak. Bu sorunlarla yüz yüze gelmenin zamanı geldi.”

Warren, Federal Rezerv’e dijital doların desteklenmesine dair söylemlerde bulundu. Son olarak geçmiş dönem ABD Başkanı Donald Trump kripto paralarla ilgili olumsuz düşündüğünü ve dolandırıcılık olduğunu belirtti. ABD Dolarını tehdit ettiğini ve Dolar’a karşı bir savaş ilan ettiğini söyledi.

Warren, dijital doların daha yoksul Amerikalıları destekleyebileceğini ve uygun adımlarla yapıldığı takdirde düzenli bir ödeme sistemi oluşacağını söyledi.

Buna karşın Cumhuriyetçiler böyle bir Fed destekli ürünün gerekli olup olmadığını ve bunun geleneksel bankacılık sistemi için ne anlama gelebileceğini sorgulayarak çok daha ihtiyatlı bir tavır takındılar.

Senatör Pat Toomey, ”Bu başarılı serbest girişim sistemine müdahale eden devlet destekli bir bankaya ihtiyacımız yok” dedi.

Merkez bankası, Çin liderliğindeki küresel meslektaşları kendi dijital para birimlerini oluşturmak için adımlar atarken, konuyu araştırdığını söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,012.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!