Diğer
  Ana SayfaHaberABD'deki Bu Politik Anlaşma Bitcoin ve Kripto Parayı Kurtaracak mı?

  ABD’deki Bu Politik Anlaşma Bitcoin ve Kripto Parayı Kurtaracak mı?

  -

  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki politikacılar muhtemelen bir anlaşma yapacak ve hükümetin 31.4 trilyon dolarlık borç tavanını iki yıl daha yükseltecek. Bu tartışma sırasında, Bitcoin’in fiyatı kararlı ama daha düşük seviyelerde, bu haftanın ortasında keskin kayıplar yaşadıktan sonra boğaların 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin altında pusuda kalmasıyla fiyat hareketini devam ettiriyor.

  Borç Tavanı Tartışması

  Askeriye ve gazilere daha fazla takdiri harcamanın olacağına ve diğer sektörlerin azaltılacağına dair raporlar var.
  Ayrıca, daha önce belirtildiği gibi, Biden yönetiminin Gelir İdaresi’ni (IRS) tahsilatı artırmak için fonlamayacağına dair doğrulanmamış raporlar var.

  Bunun yerine, hemen daha fazla denetçi işe alma ve zengin vatandaşları hedef alma üzerine odaklanılacak.

  Haziran 2023’ün ilk yarısında Hazine Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin yükümlülüklerini yerine getirmekte temerrüde düşebileceği endişeleri var.

  Bu çok düşük bir ihtimal olsa da, Hazine Bakanlığı’nın o gün 119 milyar dolarlık borcu tasfiye edeceğini söylediği gibi, piyasa tartışmaların nasıl geliştiğini izliyor.

  Bitcoin, 24 Mayıs’taki kayıpların ardından güçleniyor.

  Bir anlaşma yapıldığı ve fikir birliğine varıldığına dair haberler varken, politikacılar bir kez daha borç tavanını kaldıracak, ekonomiye karışık sinyaller gönderiyor.

  Önceki yıllarda en önemli kripto paralar ana ekonomiden ayrışmışken, Bitcoin’in öne çıkmasıyla durum değişti.

  Bitcoin Fayda Sağlar mı?

  BTCUSDT 4h

  Eğer politikacıların ilerleme konusunda anlaşmazlık yaratması durumunda bir temerrüt durumu oluşursa, BTC fiyatları muhtemelen ralli yapacak.
  Öte yandan, müzakere tarafları tarafından getirilen endişeleri ele alan bir anlaşma, masada daha fazla borca rağmen ekonomiye güven sinyali verebilir.

  Bu, bir krizi önler ve operasyonları çalışır durumda tutar, belirsizliği ortadan kaldırır ve ekonomiyi stabil hale getirir.

  Bu durumda, USD güçlenebilir, son iki işlem gününde Bitcoin boğaları tarafından yapılan kazanımları tersine çevirebilir.

  Yine de, kripto topluluğu, makroekonomik olaylar ve önümüzdeki yılki yarılanmayı göz önüne alarak Bitcoin konusunda boğa durumunda.

  Aylarca süren düzenli faiz artışlarından sonra, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, önümüzdeki Haziran ayı ortasında yapılacak toplantıda faiz artışlarını yavaşlatabilir. Eylemleri, emtia ve menkul kıymetler piyasalarını destekleyebilir.

  Yatırım tavsiyesi değildir, kişi kendi araştırmasını yapmalıdır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.

  TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu! Hafize Gaye Erkan Kimdir?

  Bugün yayınlanan resmi gazetede yer alan karara göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'na Hafize Gaye Erkan atandı.

  Bitcoin ve Ethereum Hacimleri Artıyor; Daha Fazla Volatilite Gelecek mi?

  Son birkaç günde Bitcoin ve diğer kripto varlıkların hacimlerinde artış gözlemlendi. Daha fazla volatilite geliyor olabilir!
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler